baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Obecnie większość miast w Polsce, a w szczególności tych dużych, takich jak np. Gdańsk, ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową. Hotele, hostele, apartamenty, pensjonaty znajdują się praktycznie w każdej dzielnicy. Co najczęściej je różni? Przede wszystkim cena oraz standard zakwaterowania.

Hotel w centrum miasta

Hotel w centrum miasta to dla wielu osób atrakcyjna opcja. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to najczęściej w centrum znajduje się najwięcej zabytków, obiektów kulturalno-rozrywkowych i innych atrakcji turystycznych, które zapewne będziemy chcieli zwiedzić. Jeśli zarezerwujemy hotel w sercu miasta, większość z nich będziemy mogli zwiedzić na piechotę, do innych dotrzemy, spędzając kilka minut w metrze, autobusie czy taksówce. Hotel w centrum oznacza również, że wieczorem będziemy mogli spokojnie wybrać się na spacer po starówce i bez większego problemu wrócimy po wieczornych czy nocnych wojażach. Co więcej, dzięki temu sporo możemy zaoszczędzić na paliwie (jeśli korzystamy z własnego pojazdu) lub biletach komunikacji miejskiej, a przede wszystkim nie będziemy tracić cennego czasu na dojazdy. Jeśli zatem zależy ci, by przez całą dobę być w samym centrum wydarzeń, wybierz hotel w centrum Gdańska.

A może hotel na obrzeżach?

Hotele na obrzeżach najczęściej wybierane są przez osoby zmotoryzowane. Po pierwsze, są one bardziej niezależne, ponieważ mają do dyspozycji własny pojazd, po drugie w centrach zwykle są problemy z miejscami parkingowymi, stąd też peryferia miasta bywają bardziej przyjazne dla kierowców. Co więcej, hotele na obrzeżach zwykle są tańsze. Innym atutem jest cisza i spokój. W centrum życie zwykle toczy się przez całą dobę, więc nie można uniknąć hałasu i tłoków. Na peryferiach można od tego odpocząć.