baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Turyści, którzy chcą stołować się w hotelu, mają do wyboru wiele form wyżywienia. Niektóre hotelowe restauracje oferują kilka posiłków, łącznie z przekąskami i deserami, inne z kolei mogą ograniczać się jedynie do podawania śniadań. Przed wyjazdem warto dobrze przemyśleć kwestię wyżywienia i wybrać opcję, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb i preferowanego stylu wypoczynku.

Osoby lubiące aktywnie spędzać urlop na pewno będą oczekiwać innej opcji wyżywienia niż pracownicy w delegacji albo pary organizujące wycieczkę głównie z myślą o wizytach w SPA.

Co oznaczają skróty związane z wyżywieniem w hotelu?

W ofertach przygotowanych przez hotele czy biura podróży często można znaleźć różnego rodzaju skróty oznaczające formę wyżywienia. Czasem nawet doświadczeni turyści mogą mieć problem z ich prawidłową interpretacją, zwłaszcza że każdy hotel może sam definiować pakiet posiłków wchodzących w skład danego wariantu. Na przykład niektóre obiekty stosują oznaczenie AI jako all inclusive zawierające komplet posiłków oraz desery, bufet i napoje alkoholowe – „wszystko w cenie”. Trzeba jednak pamiętać, że all inclusive może też występować w innych wersjach, np. ultra (z alkoholami znanych marek), soft (bez alkoholu), light (alkohol limitowany), plus (napoje przez całą dobę), premium (oferta rozszerzona o dodatkowe usługi hotelowe). Wybór jest więc naprawdę szeroki.

Z AI będą zadowoleni głównie klienci, którzy większość czasu spędzają w hotelu, np. w SPA. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek i nastawionych na zwiedzanie, lepszym wyborem będzie jedna z następujących form wyżywienia:

  • BB (bed and breakfast) – nocleg i śniadanie,
  • HB (half board) – śniadanie plus obiadokolacja,
  • FB (full board) – śniadanie, obiad plus kolacja.

Dużą popularnością wśród gości mających zamiar skupić się na zwiedzaniu cieszy się nocleg ze śniadaniem. Często wybieraną opcją jest również wariant HB – zjedzenie posiłku przed wyjściem i po powrocie do hotelu to bardzo wygodne rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas. Zamiast szukać lokalnych restauracji można wygodnie zjeść w hotelu.

Przed wyjazdem należy dobrze zastanowić się nad najlepszą formą wyżywienia. Osoby na diecie, większość czasu spędzające poza hotelem, stroniące od alkoholu nie będą w stanie wykorzystać wszystkich możliwości all inclusive. Natomiast formuły BB, HB bądź FB mogą być niewystarczające, jeśli wycieczka ma być maksymalnie komfortowa – w takiej sytuacji AI pozwoli w pełni cieszyć się pobytem.