baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Podróże stały się częścią naszego życia. Dynamiczny rozwój transportu lądowego i lotniczego umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do wybranych lokalizacji. Cele odbywanych przez nas podróży są różne – biznesowe, turystyczne, zarobkowe. Poziom naszego zadowolenia z odbytego wyjazdu zależy od wielu czynników, w tym między innymi od wyboru odpowiedniego hotelu. Miejsce to powinno nie tylko posiadać właściwe zaplecze noclegowe i gastronomiczne, ale przede wszystkim spełniać nasze indywidulane preferencje. W przypadku wyjazdu służbowego warto sprawdzić, czy dany obiekt oferuje pokoje wyposażone w przestronne biurka i w wygodne krzesła.

Wysoki standard w przystępnej cenie

Samotne wyjazdy stają się coraz popularniejsze, ale nadal najczęściej i najchętniej podróżujemy w towarzystwie bliskich nam osób. Lubimy spędzać wolny czas z rodziną czy razem z przyjaciółmi odkrywać nowe miejsca. Natomiast w wyjazdy służbowe udajemy się zazwyczaj z naszymi najbliższymi współpracownikami. W sytuacji podróżowania z partnerem dzielenie jednego pokoju wydaje się naturalne i oczywiste. Jednak również organizatorzy branżowych konferencji lub szkoleń zawodowych umieszczają swoich pracowników w pokojach dwuosobowych. Przy czym do ich wynajęcia zachęcają zarówno kwestie praktyczne, jak i estetyczne, w tym:

  • możliwość zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy – koszt wynajęcia jednego pokoju dwuosobowego zamiast dwóch jednoosobowych jest znacznie niższy; w przypadku wyjazdów firmowych decyzja ta pozwala na znaczne ograniczenie służbowych wydatków, natomiast w sytuacji odbywania podróży z przyjacielem bądź bliskim znajomym – na inne spożytkowanie zaoszczędzonych pieniędzy; warto przy tym pamiętać, że hotele oferują dwa typy pokoi dwuosobowych: pokoje z dwoma pojedynczymi łóżkami lub te z jednym podwójnym,
  • zyskanie wyższego standardu w niższej cenie – opisane powyżej działanie, którego celem jest zminimalizowanie kosztów planowanego wyjazdu, zachęca także do zarezerwowania pokoju w hotelu o wyższym standardzie; na przykład zamiast dwóch jednoosobowych pokoi w hotelu dwugwiazdkowym możemy wynająć jeden w tym, któremu przyznano trzy gwiazdki, dzięki czemu zyskamy dostęp do dodatkowych atrakcji, a nasz pokój będzie lepiej wyposażony; obniżenie kosztów wynajmu pozwoli nam również na zarezerwowanie pokoju zaprojektowanego zgodnie z naszymi oczekiwaniami: eleganckiego, przestronnego, utrzymanego w preferowanej przez nas estetyce,
  • możliwość korzystania z atrakcyjnych benefitów – hotele o podwyższonym standardzie często dysponują nowoczesną salą konferencyjną zaopatrzoną w najnowszy sprzęt audiowizualny; ponadto na ich terenie oprócz eleganckiej restauracji serwującej przepyszne dania znajduje się także luksusowa strefa wellness.