baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Chociaż w każdym hotelu priorytetem jest zapewnienie wszystkim klientom komfortowego pobytu, goście nie mogą czuć się całkiem jak w domu, ponieważ są zobowiązani do przestrzegania regulaminu obiektu. Z tym dokumentem powinni zapoznać się zwłaszcza palacze. Z paleniem papierosów na terenie hotelu wiąże się szereg zakazów, których zignorowanie może zakończyć się koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat.

Czy w pokoju hotelowym można palić papierosy?

Pokoje hotelowe stanowią idealną przestrzeń do odpoczynku czy pracy – w funkcjonalnych wnętrzach goście nie powinni czuć się skrępowani, mogą także być pewni, że nikt bez wyraźnej potrzeby nie naruszy ich prywatności. Nie oznacza to jednak, że w pokojach można zachowywać się w pełni swobodnie. Jedną z najważniejszych zasad, do której przestrzegania są zobowiązani wszyscy goście, jest całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych – zarówno w sypialniach, jak i łazienkach.

Co ważne, pokoje mogą być wyposażone w czujniki dymu, które uruchamiają się od razu po zapaleniu papierosa. Tego typu urządzeń nie można samodzielnie wyłączyć, nieskuteczne jest też ich zasłanianie. Trzeba pamiętać, że za celowe uszkodzenie przedmiotów znajdujących się w pokoju gość musi zapłacić. Próby manipulowania przy czujnikach nie są więc opłacalne – zamiast tego lepiej skorzystać z rozwiązań przygotowanych specjalnie z myślą o palaczach.

Strefy dla palaczy – jedyny sposób na uniknięcie opłaty za złamanie zakazu palenia

Hotele cenią wszystkich gości, dlatego również palaczom proponują sposoby na to, by pobyt upłynął im w przyjemnej atmosferze. Zakazu palenia w pokojach nie wolno zignorować, w większości hoteli można za to skorzystać z ogólnodostępnych palarni. Takie pomieszczenia są otwarte całą dobę, w związku z czym palacze w każdej chwili mogą odwiedzić palarnię i zapalić papierosa, bez ryzyka narażania się na kary finansowe.

Osoby palące powinny liczyć się z zakazami nie tylko w pokojach, ale także w częściach wspólnych. W hotelach ze SPA, salami konferencyjnymi czy restauracjami zasady dotyczące palenia wyrobów tytoniowych zwykle są surowsze niż w przypadku mniejszych obiektów, dysponujących tylko pokojami. Również kary za złamanie regulaminu mogą być wyższe i wynosić nawet kilkaset złotych. Należy mieć na uwadze, że gościom odwiedzającym gabinety masażu, uczestniczącym w szkoleniach bądź celebrującym rodzinny posiłek dym tytoniowy może bardzo przeszkadzać. W takich pomieszczeniach zazwyczaj też są więc zamontowane czujniki, dodatkowo personel w razie potrzeby może poprosić o przejście do palarni.

Palacze nie są pozostawieni w hotelu sami sobie. Palenie wyrobów tytoniowych na terenie obiektów hotelarskich jest co prawda utrudnione, ale nie jest niemożliwe. Skorzystanie ze stref dla palaczy to najlepsza opcja na to, by cieszyć się udanym pobytem.