baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Przy wyborze obiektu noclegowego, podobnie jak w życiu, duże znaczenie ma pierwsze wrażenie. Przeglądając dziesiątki ofert na portalach rezerwacyjnych, w pierwszym odruchu klient zwraca uwagę na wygląd hotelu.

Gdańsk ma pod tym względem sporo do zaoferowania, gdyż wiele tutejszych obiektów utrzymanych jest w nowoczesnym stylu, nawiązującym do tradycyjnej architektury Wybrzeża. Jednym z nich jest Amber.

Wygląd budynku a standard wyposażenia

Architektura budynku mówi sporo o tym, jakie jest jego wyposażenie. Powinna być zatem spójna ze standardem pokojów oraz pozostałych pomieszczeń. Klient nie dozna wówczas rozczarowania, że nie stać go na nocleg w danym miejscu lub, przeciwnie, że okazały z zewnątrz gmach, nie spełnia kompletnie jego oczekiwań „od środka”.

Projekt hotelu w kontekście pozostałych zabudowań

Projektując budynek hotelu, bardzo często architekci sugerują się stylem i wyglądem pozostałych zabudowań w okolicy. Nierzadko zmusza ich do tego prawo budowlane. Reguluje ono kubaturę i wysokość budynku, a także jego usytuowanie i zagospodarowanie całego przynależnego terenu. Jeszcze większe restrykcje obowiązują na obszarach podlegających nadzorowi konserwatora zabytków. W pewnym stopniu ogranicza to swobodę architektów, a zarazem daje pewność, że na tle zabytkowego Starego Miasta nie powstanie futurystyczny obiekt rozjarzony licznymi neonami.

Infrastruktura towarzysząca

Wygląd zewnętrzny budynku hotelowego to nie tylko fasada czy sposób wykończenia elewacji. To także infrastruktura towarzysząca, czyli parkingi, chodniki, zielone nasadzenia, tarasy pod chmurką oraz wiele innych. To one wpływają na ostateczny wygląd i charakter całej nieruchomości.

Zaprojektowanie obiektu noclegowego wraz z całym najbliższym otoczeniem to nie tylko kwestia estetyki, ale też funkcjonalności. Dobrze oznakowane wejście, wyjścia ewakuacyjne oraz inne elementy ułatwiają nawigację po budynku. To ważne tam, gdzie liczy się stworzenie dobrze skomunikowanych ciągów dla gości.

Pomimo tego, że wygląd hotelu jest ważny i może wpływać na zainteresowanie gości ofertą, to jednak nie powinien być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca noclegowego. Liczy się wystrój wnętrz, cena za wynajęcie pokojów, dostępność zaplecza gastronomicznego, a także strefy rekreacyjnej ze SPA, sauną czy basenem. Czasem niepozornie wyglądający hotel może oferować wiele atrakcji i stać się doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Gdańska lub pozostałych miejscowości na Wybrzeżu.