baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Wyjazd zorganizowany podczas ferii musi być pełen zimowych atrakcji. Nie tylko góry są w stanie zaoferować świetną zabawę – nad morzem również jest co robić. Spacer brzegiem morza, podziwianie zachodu słońca, zaznajamianie się z zabytkami miasta to propozycje na spędzanie wolnego czasu sprawdzające się zarówno latem, jak i zimą. Podróż z dziećmi wymaga jednak starannej organizacji, której główny punkt powinien stanowić przemyślany wybór hotelu. Czym się kierować podczas szukania noclegów, aby zapewnić całej rodzinie komfortowy wypoczynek?

Restauracja hotelowa przyjazna dzieciom

W ofercie wielu hotelowych restauracji można znaleźć bardzo smaczne, wykwintne dania, zaskakujące nietypowym połączeniem smaków inspirowanych kuchnią lokalną lub światową. Takie potrawy są chętnie wybierane przez dorosłych, lecz dzieciom, zwłaszcza w wieku wczesnoszkolnym, mogą nie przypaść do gustu. Aby nie tracić czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków bądź stołowanie się w okolicznych restauracjach, najlepiej zarezerwować nocleg w hotelu, który gwarantuje menu dla dzieci. Najmłodsi mogą zamówić dla siebie ulubione, domowe potrawy, natomiast dorośli nie muszą rezygnować ze specjałów serwowanych przez szefa kuchni – wspólne celebrowanie posiłków umacnia rodzinne więzy, dlatego warto pielęgnować ten zwyczaj także podczas urlopu.

Lokalizacja blisko ciekawych atrakcji

Hotel na ferie zimowe powinien znajdować się w pobliżu interesujących atrakcji, np. muzeów, teatrów, parków rozrywki. Znacznym ułatwieniem jest też możliwość zwiedzania okolicznych zabytków pieszo, bez konieczności poruszania się po nieznanym mieście samochodem. Goście korzystający z naszych noclegów blisko centrum Gdańska mogą wygodnie dotrzeć do najważniejszych atrakcji, w tym również do Starego Miasta, oddalonego od nas o zaledwie o ok. 30 minut spaceru. Dużym udogodnieniem jest też zostawienie samochodu na parkingu przy hotelu. W takiej sytuacji na dalsze wycieczki warto wybrać się komunikacją miejską i w ten sposób uchronić się przed szukaniem miejsc parkingowych w okolicy plaż oraz popularnych obiektów turystycznych.

Duże, rodzinne pokoje

Podczas wyjazdu rodzinnego najważniejsze jest spędzanie czasu razem, każdy jednak potrzebuje chwili dla siebie. Wygodę zapewnią duże pokoje hotelowe, najlepiej typu studio, mogące charakteryzować się powierzchnią wynoszącą nawet ok. 40 m2. W takim pokoju wszyscy członkowie rodziny będą mogli znaleźć swoje miejsce, w którym odpoczną i zrelaksują się po intensywnym dniu. Spora powierzchnia ma znaczenie zarówno w przypadku rodzin z małymi dziećmi, potrzebującymi więcej przestrzeni na zabawę, jak i z nastolatkami, ceniącymi swoją prywatność.

Hotel na ferie musi być przyjazny dorosłym i dzieciom. Komfortowe noclegi, menu ułożone specjalnie z myślą o najmłodszych oraz atrakcyjna lokalizacja to podstawowe warunki, które powinien spełniać hotel odpowiedni na wspólny zimowy wyjazd.