baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Ważne osoby lub istotne wydarzenia warto jest godnie uhonorować. A cóż może być bardziej godnego od organizacji przyjęcia? Rynek tego typu usług rozwija się od lat i nic nie zapowiada zmierzchu jego popularności. Coraz mniej osób ma dziś czas i ochotę na żmudne przygotowania, do grupy zainteresowanych dołączyły również i przedsiębiorstwa, które poprzez wydawanie bankietów mogą nie tylko celebrować ważne chwile w życiu firmy, ale i realizować swoje biznesowe cele. Firmowe przyjęcie może być narzędziem negocjacyjnym podczas pertraktacji z kontrahentem, czynnikiem integrującym kadrę po długim dniu szkolenia firmowego lub ukoronowaniem zorganizowanej konferencji. Bankiet lub przyjęcie można zorganizować oczywiście w domu lub siedzibie firmy, jednak przygotowanie takiej imprezy w innej lokalizacji, na przykład w hotelu niesie za sobą sporo korzyści. Dlaczego warto zorganizować bankiet w hotelu?

Hotel organizujący bankiety

Położony atrakcyjnie, na przykład nad morzem hotel to miejsce, które zwyczajnie warto odwiedzić. Jednak w przypadku organizacji bankietu lokalizacja stanowi atut: świętowanie połączymy z pobytem wypoczynkowym w turystycznej miejscowości, zwiedzaniem okolicy i podziwianiem widoków. Do tego dochodzi standard samego hotelu. Te o wyższym standardzie oferują swym gościom nie tylko wygodne i komfortowe pokoje, ale i różne udogodnienia z których można będzie skorzystać w czasie pobytu. Mogą to być basen, siłownia, strefa wellness, SPA itd.

Doświadczenie w organizacji imprez

Gośćmi, noclegiem i sprawami organizacyjnymi zajmie się personel hotelowy. Zespół pracowników ma doświadczenie w przygotowaniu i obsłudze takich imprez, jako gospodarz mamy więc gwarancję, że bankiet przebiegnie bez zarzutu, a nam odpadną obowiązki organizacyjne. Do dyspozycji dostaniemy przygotowaną na tę okazję salę bankietową, dopasowaną wielkością do liczby gości a oprawą – do charakteru imprezy. Znajdzie się parkiet do tańca i przestrzeń do jedzenia. Sala może pełnić różne funkcje dodatkowe, jest wyposażona w sprzęt audio-video, co umożliwi zorganizowanie przemówień, wręczenie nagród lub wspomoże występ artystyczny. Takim występem lub ciekawym pokazem (gotowania, fajerwerków, degustacją alkoholi itp.) warto jest uświetnić bankiet – zostaniemy z pewnością zapamiętani na dłużej tak samo, jak dobrze zostanie zapamiętany nasz bankiet. Warto jest zapytać hotelową obsługę, czy w ramach kupowanego pakietu znajduje się jakaś usługa dodatkowych atrakcji podczas imprezy.

Każdy bankiet nie może się wreszcie obyć bez jedzenia i napojów, wszak bankiet to wystawne przyjęcie! Dla jego uczestników hotelowa restauracja zaproponuje dania à la carte albo skomponuje menu bankietowe lub degustacyjne. Do dyspozycji gości będzie także bar z napojami (na przyjęciach modne są dziś drink-bary) i bufet, na którym będą oczekiwać przekąski do samodzielnego nakładania, desery, produkty regionalne i inne. Całość wydarzenia zostanie przygotowana w jednym miejscu i przez jedną ekipę ludzi, a koordynacja pracowników hotelu zapewni wszystkim gościom doskonałe wrażenia z pobytu.