baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Gdańsk to niezaprzeczalnie jedno z najpiękniejszych polskich miast. Charakteryzuje się dużą ilością ciekawych zabytków, niebywałą architekturą i pięknymi widokami. Hotel Amber Gdańsk położony jest w wygodnej lokalizacji, w pobliżu Góry Gradowej i Starego Miasta. Dzięki temu nasi goście mają łatwy dostęp do wszelkich atrakcji. Co więcej dystanse te, można bez trudu pokonać pieszo.

Góra Gradowa

Góra Gradowa to wzniesienie na terenie gdańskiego Grodziska, położona kilka minut spacerkiem od posągu Neptuna. Góra Gradowa nie jest wysoka, ma zaledwie 46 m n.p.m., ale mimo to, stanowi świetny punkt widokowy. Historia jej zagospodarowania sięga XII wieku – to tu prawdopodobnie wznosił się zamek Książąt Pomorskich. Na przełomie XVI i XVII wieku góra stanowiła miejsce obronne. Wybudowano tu fortyfikacje miejskie, usypano ciąg wałów z bastionami i fosą. Przez wieki stanowiła ona skuteczną obronę przed najeźdźcami. Obecny kształt fortyfikacja nabrała w trakcie przebudowy w latach 1867-1874. W okresie Wolnego Miasta Gdańsk budowle na Górze Gradowej, zaczęły służyć, jako miejsce spotkań różnego typu organizacji.

Centrum Hewelianum

Będąc na Górze Gradowej nie sposób nie wstąpić do Centrum Hewelianum, którego wystawy znajdują się w zabytkowych budynkach fortyfikacji. Nim wejdziemy do środka, możemy nacieszyć oko piękną panoramą Gdańska. Hewelianum to niezwykłe, interaktywne centrum edukacyjno-rekreacyjne, którego celem jest popularyzacja nauki oraz przywrócenie zabudowań na Górze Gradowej do „żywej tkanki miasta”. Dzięki interaktywnym i multimedialnym wystawom oraz licznym imprezom popularno-naukowym, przybliżane są zwiedzającym tajniki wiedzy fizycznej, astronomicznej, historycznej i przyrodniczej. Wszystko to dzieje się w atmosferze doskonałej zabawy i miło spędzonego czasu. Huwelianum oferuje następujące wystawy stałe: Mobilne planetarium „Stella Burgum”, Z energią, Dookoła świata, Łamigłówka, Laboratorium Pana Kleksa, Wehikuł czasu – zabawy z historią, Hewelianum bez barier, Wehikuł czasu – człowiek i pocisk oraz Galeria ruchu.