baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Wyjazd we dwoje to doskonały sposób na podtrzymywanie więzi. Dzięki niemu można spędzić dużo czasu w swoim towarzystwie, co sprzyja rozmowom i pozwala cieszyć się bliskością partnera. Aby zadbać o klimat wspólnego wyjazdu, warto wybrać urokliwe miejsce, którego czar sprawi, że wspólne chwile będą jeszcze piękniejsze. Trudno zaś sobie wyobrazić bardziej klimatyczne miejsce na mapie Polski od Morza Bałtyckiego i Gdańska. Dowiedz się, co robić w Gdańsku podczas wyjazdu we dwoje.

Z wizytą na gdańskiej Starówce

Gdańsk to wspaniałe miasto na Pomorzu z ponadtysiącletnią tradycją. Co roku przyciąga on rzesze turystów, którzy cenią sobie urok klimatycznych uliczek, ciekawych zabytków i sąsiedztwo bałtyckich plaż. Szczególną grupę turystów stanowią pary, które poszukują tam romantycznych miejsc. A atrakcji w okolicy Gdańska z pewnością nie brakuje. Wystarczy pobyt w Gdańsku we dwoje rozpocząć od zwiedzania Starówki, by poczuć się naprawdę wyjątkowo. Spacer Długim Targiem czy bulwarem na Wyspie Spichrzów pozwoli poczuć magię tego miejsca. Liczne kawiarenki na Mariackiej pozwolą delektować się swoim towarzystwem przy lampce dobrego wina, a Zaułek Zachariasza Zappia nazywany także Zaułkiem Pocałunków sprawi, że będzie można skraść całusa w romantycznej scenerii.

Jeśli zaś parze zamarzy się wytchnienie od zgiełku miasta, powinna udać się na plażę na Wyspie Sobieszewskiej, która oferuje zarówno piękną trasę spacerową, jak i odpoczynek przy zachodzącym słońcu. Oprócz tego można oczywiście udać się na długi spacer nadmorskim brzegiem, czy też korzystać z morskich i słonecznych kąpieli.

Atrakcje w hotelu

Zakochani, którzy wybierają hotel na wspólny wyjazd powinni kierować się przede wszystkim lokalizacją. Oprócz tego warto zadbać o wybór atrakcyjnego hotelu. Jego dodatkowym walorem będzie z pewnością możliwość skorzystania ze SPA. Wspólne wizyta w saunie czy też relaksujący masaż będą doskonałym odprężeniem dla dwojga. Co więcej, renomowane hotele oferują specjalny pakiet romantyczny.

Pakiet romantyczny to atrakcyjna propozycja dla wszystkich chcących spędzić nastrojowy czas – wyjaśnia przedstawiciel hotelu Amber z Gdańska. Poza doskonale wyposażonym i komfortowym pokojem hotelowym na zakochanych czeka butelka wina musującego i róża. Dodatkowo można zdecydować się na kolację przy świecach, a także relaksujące masaże. Dopełnieniem pobytu jest także wizyta w strefie relaksu, którą można mieć na wyłączność.

Jeżeli hotel znajduje się w atrakcyjnym miejscu, jakim z pewnością jest Gdańsk, oprócz atrakcji hotelowych można także korzystać z innych rozrywek. Bliskość morza, a także urokliwych zakątków miasta nad Motławą sprawi, że wyjazd we dwoje będzie udany i dostarczy niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień na lata.