baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Udane wakacje z dzieckiem wymagają przygotowania dokładnego planu, w którym zaplanuje się liczne atrakcje. Najmłodsi potrzebują bowiem niezliczonych wrażeń, które sprawią, że nie będzie im grozić nuda. Z tego powodu niezwykle istotny jest wybór miejsca na wakacyjną wyprawę. Dowiedz się, czy Gdańsk to dobry kierunek na wakacje z dzieckiem?

Atrakcja dla dzieci w Gdańsku

Gdańsk to wspaniałe miasto na Pomorzu z ponadtysiącletnią tradycją. Co roku przyciąga on rzesze turystów, którzy cenią sobie urok klimatycznych uliczek, ciekawych zabytków i sąsiedztwo bałtyckich plaż. Szczególną grupę odwiedzających stanowią osoby z dziećmi, muszą bowiem zapewnić najmłodszym atrakcje dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań. A tych w Gdańsku jest naprawdę sporo. Oprócz zabaw na piasku i pluskania w morskich falach, co uwielbiają wszystkie dzieci, nie brakuje także ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Należy do nich chociażby Ośrodek Kultury Morskiej, który pozwoli poznać najmłodszym specyfikę morskiego życia. Dzieci mogą sterować tam modelami statków umieszczonymi w ogromnym basenie, a nawet założyć marynarskie stroje i samodzielnie wywołać tsunami. Jeżeli jednak w dalszym ciągu będzie im mało atrakcji, kolejnym punktem wycieczki powinno być Centrum Hewelianum. Jest to nowoczesne i interaktywne centrum edukacji zlokalizowane w obiektach architektury militarnej. To tutaj można poznać ciekawostki ze świata nauki poprzez zabawę i doświadczenia. Wystawy takie, jak Energia, Niebo, Słońce, Laboratorium Pana Kleksa czy w 80 minut Dookoła Świata dostarczą najmłodszym niezapomnianej rozrywki. Ulubionym miejscem każdego dziecka Jest ZOO. Oliwski Ogród Zoologiczny dostarczy maluchom niezapomnianych wrażeń. Wspaniały ogród znajdujący się w pobliżu Parku w Oliwie zamieszkują liczne gatunki zwierząt z całego świata. Na zwiedzanie można się wybrać kolejką retro lub też zdecydować się na przejażdżkę konną. Oprócz tego na własne oczy można zobaczyć karmienie zwierząt.

Jak wybrać hotel na wakacje z dzieckiem?

Przy podróży z dzieckiem warto wybrać hotel o korzystnej lokalizacji, z którego łatwo będzie można dotrzeć do najważniejszych punktów miasta. Ponadto niezwykle istotną kwestią jest także wyżywienie. Aby mieć pewność, że posiłki będą świeże i sprostają kulinarnym wymaganiom dzieci, najlepiej zdecydować się na renomowany hotel z restauracją. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że wszystkie posiłki dostaniemy na miejscu i nie będziemy musieli szukać lokali gastronomicznych. Ponadto jedząc na miejscu mamy znacznie większą pewność, że danie będą przygotowane ze świeżych produktów, niż w przypadkowo wybranych barach. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku najmłodszych, ponieważ są oni znacznie bardziej podatni na zatrucie od osób dorosłych. 

Gdańsk to doskonałe miejsce na wakacje z dzieckiem. Z pewnością nie zabraknie tam licznych atrakcji, które pozwolą, aby każdy dzień był ciekawy i pełny wrażeń.