baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Od czasu do czasu warto zapewnić sobie odrobinę luksusu i wybrać się do SPA. Ze względu na szeroki wybór rytuałów pielęgnacyjnych mogłoby się wydawać, że w takim miejscu lepiej czują się kobiety – stereotyp ten jednak ostatnio wyraźnie traci na sile. Obecnie w strefach wellness również mężczyźni mogą o siebie kompleksowo zadbać, decydując się np. na masaże, sesje w saunie czy zabiegi kosmetyczne w pełni dopasowane do potrzeb wymagającej męskiej cery.

Zabiegi SPA dla mężczyzn

Wizyta w SPA pomaga nie tylko zatroszczyć się o stan skóry, ale też poprawić samopoczucie. Dla osób zestresowanych bądź prowadzących szybki i niehigieniczny tryb życia obowiązkowym punktem podczas pobytu w strefie wellness powinien być masaż klasyczny, najlepiej całego ciała. W trakcie tego typu zabiegu masażyści często stosują oliwki wzbogacone o olejki eteryczne o właściwościach wyciszających – połączenie relaksującego masażu z aromaterapią jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z napięciem emocjonalnym, rozdrażnieniem i spadkiem energii.

Kolejnym ważnym punktem podczas dnia w SPA powinna być wizyta w saunie. Już jedna sesja sprawi, że skóra zostanie głęboko zregenerowana, mięśnie rozluźnią się, a układ odpornościowy zacznie pracować efektywniej. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania (m.in. choroby układu krążenia, aktywna infekcja, niektóre nowotwory), warto regularnie odwiedzać saunę. Takie wizyty są szczególnie polecane osobom uprawiającym sport – wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza to sprzymierzeńcy w walce z zakwasami i kontuzjami.

Profesjonalna pielęgnacja męskiej skóry

Nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas urlopu w hotelu SPA skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Męska skóra jest bardzo wymagająca, co często wynika z nieprawidłowej pielęgnacji oraz jednoczesnego narażania cery na stałe podrażnienia, spowodowane np. goleniem albo zrezygnowaniem z kremów przeciwsłonecznych. Oczyszczający peeling i odżywcza maska szybko przywrócą skórze zdrowy wygląd, a także nawilżą ją i zredukują niedoskonałości.

SPA nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet – rozbudowane oferty sprawiają, że mężczyźni też mogą czuć się w strefach wellness w pełni swobodnie. Masaże, sesje w saunie, zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało to doskonałe uzupełnienie wakacji czy wieczorów kawalerskich organizowanych w komfortowych hotelach ze strefami relaksu.