baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

SPA kojarzy się z luksusem i maksymalnym komfortem, nie zawsze jednak oczekiwania mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Aby wyjazd do strefy wellness nie okazał się rozczarowaniem, warto wcześniej dokładnie sprawdzić, jakie usługi dany obiekt może zaoferować swoim gościom. Dla ułatwienia wyjaśniamy, czym powinno charakteryzować się wysokiej klasy SPA.

SPA z dużym wyborem zabiegów

Profesjonalne SPA powinno przede wszystkim gwarantować szeroki wybór zabiegów. Osoby odwiedzające strefy relaksu zmagają się z różnymi schorzeniami, każdemu z gości zależy również na innych rezultatach – czasem celem jest osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia, a czasem zredukowanie dolegliwości bólowych wynikających np. z kontuzji sportowych.

Bogata paleta zabiegów sprawia, że klienci mogą otrzymać w strefie wellness dokładnie to, na czym im najbardziej zależy. W ofertach przygotowywanych przez SPA nie może więc zabraknąć ani masaży, ani sesji w saunie. Ważne, by goście mieli do wyboru w ramach jednego rodzaju zabiegów przynajmniej kilka opcji, np. masaż gorącymi kamieniami lub klasyczny, sesja w saunie fińskiej lub infrared.

Strefa wellness z doświadczonymi specjalistami

Kolejną istotną kwestię stanowi doświadczenie personelu. Pracownicy odpowiedzialni za obsługę strefy wellness powinni mieć wysokie kwalifikacje, poparte odpowiednią edukacją i ścieżką kariery. Podstawową zasadą obowiązującą w doskonałej klasy hotelach SPA zawsze jest zapewnienie gościom bezpieczeństwa, w związku z czym każdy zabieg musi być poprzedzony wywiadem i przeanalizowaniem ewentualnych przeciwwskazań.

Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości dotyczące możliwości wykonania konkretnego zabiegu, do obowiązku pracowników należy zaproponowanie klientowi alternatywnego rozwiązania. Ponadto w profesjonalnej strefie wellness często można skorzystać z konsultacji ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny. Wizyta w SPA powinna być idealną okazją do zadbania o siebie w sposób kompleksowy, łączący m.in. potrzeby zdrowotne z chęcią zatroszczenia się o stan swojej cery czy włosów.

Zabiegi SPA z użyciem bardzo dobrej jakości kosmetyków

Nie bez znaczenia są również kosmetyki wykorzystywane podczas zabiegów. Wszelkie olejki, kremy bądź maseczki muszą być nie tylko skuteczne, lecz także starannie dopasowane do indywidualnych potrzeb gości. Ciekawą propozycją jest też sięganie po kosmetyki czerpiące z dobrodziejstw regionu – nad morzem mogą to być np. preparaty z bursztynem. Poza tym wysokiej klasy hotele SPA oferują swoim gościom artykuły kosmetyczne z naturalnymi składami.

Szeroki wybór zabiegów, wykwalifikowany personel oraz dostęp do najlepszych kosmetyków to podstawowe cechy charakterystyczne dla luksusowego SPA. W takim miejscu najważniejsze jest, żeby zagwarantować gościom poczucie bezpieczeństwa i zarazem prywatności. Dodatkowo atmosfera panująca w strefach wellness zawsze powinna sprzyjać odpoczynkowi i oderwaniu od codziennej rutyny.