baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Weekend sierpniowy to czas, na który czeka wielu Polaków. Nie dość, że można wtedy skorzystać z kilku wolnych dni bez konieczności brania dłuższego urlopu, to jeszcze na ogół można się cieszyć dobrą pogodą. Jest to zakończenie lata, dlatego też chętnie udajemy się wtedy na wypoczynek, który pozwala złapać ostatnie promienie słońca. Podpowiadamy, dlaczego warto spędzić długi weekend sierpniowy nad polskim morzem.

Kiedy wypada długi weekend sierpniowy?

Sierpień to ostatni wakacyjny miesiąc. Noce są już wtedy nieco chłodniejsze, jednak w ciągu dnia na ogół można się cieszyć letnią pogodą. Jest to zatem ostatnia okazja do słonecznego wypoczynku przed nadejściem pochmurnej, jesiennej aury. Szczególnie często udajemy się wtedy na urlop ze względu na kilka wolnych dni. Związane są one z sierpniowym Świętem Wojska Polskiego, które przypada 15 sierpnia. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczy zatem zaledwie kilka dni urlopu, by połączyć wspomniane święto z weekendem i stworzyć sobie okazję do wypoczynku. 

Po pierwsze – szybka komunikacja

Jedną z istotniejszych kwestii przy wyborze miejsca na sierpniowy wypoczynek jest łatwy i szybki dojazd. Jako że urlop trwa zaledwie kilka dni, nie chcemy tracić czasu na zbyt długą podróż. Jeżeli zdecydujemy się na wybór popularnych nadmorskich miast, będziemy mieć pewność, że dojazd nie pochłonie znacznej części naszych urlopowych chwil. Najlepiej udać się zatem w kierunku Pomorza Wschodniego i Trójmiasta. Dobry stan dróg pozwoli sprawnie dotrzeć tam samochodem. Ponadto z większości polskich miast kursują tam pociągi. Podobnie jest z autokarami, które także oferują coraz szybszą podróż. Mniej oczywistym, choć coraz popularniejszym środkiem transportu jest samolot, którym także bez problemu dostaniemy się do Gdańska. Wszystko to sprawi, że będziemy mieć dużo czasu na pobyt nad samym morzem.

Po drugie – baza hotelowa

Wybierając miejsce na sierpniowy weekend, warto zastanowić się nad rezerwacją odpowiedniego hotelu. Jeśli zdecydujemy się na polskie morze, musimy mieć świadomość zmienności pogody. Najlepiej więc wybrać hotel, który w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zaoferuje nam inne możliwości spędzania wolnego czasu. Na szczęście nad Bałtykiem takich miejsc nie brakuje. Doskonałym przykładem jest Gdańsk, w którym można znaleźć renomowane hotele ze strefą SPA, będzie to bowiem dodatkowy sposób na relaks. Kojący masaż lub też możliwość spędzenia czasu w saunie z pewności będą dodatkowym walorem wyjazdu. Dobrze zatrzymać się także w miejscu, które posiada własną restaurację. Dzięki temu nie trzeba będzie szukać punktów gastronomicznych, co przełoży się na dużą oszczędność czasu. Zyskamy też pewność, że posiłki będą świeże i pożywne, dzięki czemu dostarczą nam energii do wielogodzinnych wędrówek.

Po trzecie – walory Morza Bałtyckiego

Najważniejszą kwestią, która sprawia, że warto spędzić weekend sierpniowy nad Bałtykiem są walory polskiego morza, co potwierdza ekspert z Hotelu Amber w Gdańsku

Ponad 770 kilometrów długości linii brzegowej to gwarancja ogromnego zróżnicowania przyrodniczego, które możemy poznać i pokochać podróżując nadmorskimi szlakami. Podczas tej wędrówki napotkamy na szerokie i piaszczyste plaże przyozdobione nierzadko bujnym lasem, pasem nadmorskiej roślinności czy majestatycznymi wydmami. Nasze Wybrzeże to także wspaniałe miasta z bogatą historią, które zapewnią godziny emocjonującego zwiedzania.

Nie bez znaczenia są także zdrowotne walory weekendu sierpniowego nad Bałtykiem. Spacer po plaży ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Jako że w nadmorskim powietrzu znajduje się zdecydowanie więcej jodu niż na innych terenach, doskonale wpływa to na poprawę funkcjonowania całego organizmu, w szczególności zaś układu odpornościowego. Jeśli zatem zdecydujemy się spędzić ten czas nad morzem, wrócimy nie tylko zrelaksowani, ale i zdrowsi. 

Weekend sierpniowy nad morzem do doskonały sposób na wypoczynek i aktywne spędzenie wolnego czasu. Wspaniałe trasy spacerowe, liczne atrakcje turystyczne, a przede wszystkim sąsiedztwo Morza Bałtyckiego sprawią, że z urlopu wrócimy wypoczęci i zadowoleni.