baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Przygotowanie wesela może okazać się nie lada wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonego organizatora. Przede wszystkim trzeba pamiętać o randze tej uroczystości i przez to dochować należytej staranności przy jej planowaniu. Można bowiem sprawić, że nowożeńcy na długo zapamiętają swoje przyjęcie weselne, niekoniecznie dobrze. I nie tylko z powodu dawno nie widzianego wuja, który wskutek zbyt hucznej zabawy zaśnie z nosem w sałatce…

Aby uniknąć stresu, przygotowania do tego przedsięwzięcia należy rozpocząć sporo wcześniej, przynajmniej rok przed uroczystością. Należy znaleźć i zarezerwować salę weselną; większość takich miejsc ma ciasno zaplanowane kalendarze i może się zwyczajnie okazać, że w wybranym terminie dana sala jest zajęta. Podobnie jest z dobrym zespołem weselnym, trzeba rezerwować jego termin z dużym wyprzedzeniem. Następnie można już dobierać kolorystykę sali, dopasowując ją do barw ślubu. Pozwoli to ujednolicić wrażenia estetyczne, cała uroczystość będzie pod tym względem spójna. A kwiaty, co z kwiatami? Nie ma chyba przyjęcia weselnego bez kwiatów na stołach (nie wspominając o kościele i USC oraz ślubnym bukiecie!). Kwiaciarnię niestety także trzeba wybrać szybko, poza tym ta kwestia będzie już załatwiona. Tymczasem w kolejce czekają fotograf i kamerzysta, wiele ułatwi wybranie jednej firmy do realizacji obu zadań.

Zostaje catering, który podczas przygotowań zapewne spowoduje spięcia wśród przyszłych małżonków, a już z pewnością ich rodziców. No bo jak to, wesele bez mięsa? Albo bez chleba? Może jeszcze bez alkoholu, skandal na całą rodzinę gotowy! Dlatego, po wstępnym wybraniu firmy warto umówić się na degustację i sprawdzić, czym ugościmy naszych najbliższych. I już jesteśmy o krok bliżej upragnionego dnia. Teraz, o ile nie robi tego firma cateringowa, pora na rezerwację stołów, krzeseł i obrusów. Potem – czas na zamówienie tortu, pokoju na noc poślubną oraz noclegów dla przybywających z daleka gości. Ślub i wesele to prawdopodobnie najważniejsze wydarzenia w życiu młodych ludzi. Aby z klasą ugościć swoja rodzinę i dać im odrobinę relaksu po upojnej, pełnej tańczenia nocy, można wziąć pod uwagę hotel oferujący coś więcej niż tylko noclegi, na przykład hotel SPA.

Zalety zlecenia organizacji uroczystości weselnej

Dużą ulgą dla przyszłej młodej pary, która i tak ma już mnóstwo stresu z powodu ślubu może okazać się zlecenie organizacji wesela. Młodzi mają wtedy realny wpływ na kształt i przebieg uroczystości, ale nikt nie będzie forsował swojego zdania. Choć zawsze warto wysłuchać opinii konsultanta, w końcu organizacja wesel to dla niego nie pierwszyzna. Można wynająć go w dowolnym momencie przygotowań lub tylko zlecić określony zakres prac, jego pomoc jest także nieoceniona, gdy brakuje pomysłu na imprezę lub, co ważne, czasu na jej przygotowanie. Odpada też pilnowanie terminów, a zaoszczędzone chwile można romantycznie spędzić z ukochaną osobą. Wreszcie, wydawać się może, że jest to kosztowna inwestycja, bo oprócz opłaty za usługę konsultant zadecyduje też o wyborze zespołu czy kwiaciarni, bez naszego wpływu i to dodatkowo w ustalonej wcześniej, wygórowanej cenie. Nic z tych rzeczy, wedding plannerzy często pracują biorąc procent od całości kwoty przeznaczonej na uroczystość lub pobierają opłatę za zlecenie, do tego mają kontakty do sprawdzonych i zaufanych firm z branży weselnej, a także duże rabaty na ich usługi.