baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Dostawka hotelowa to określenie, które stosuje się do opisania dodatkowego łóżka, które na życzenie klienta, zostało wstawione do wynajętego pokoju. Dzięki dostawce możliwe jest zakwaterowanie w jednym pokoju większej liczby osób. Taką potrzebę najczęściej mają goście hotelowi, którzy przyjeżdżają do hotelu z małymi dziećmi. Wówczas wstawienie do pokoju dodatkowego łóżka sprawia, że przez cały pobyt w obcym miejscu dziecko może spędzać czas blisko rodziców.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na poproszenie o dostawkę hotelową?

Jeżeli planuje się wyjazd, w którym w trakcie pobytu w hotelu mogłaby być przydatna dostawka hotelowa, zanim poprosi się o jej wstawienie w zarezerwowanym pokoju, najpierw warto jest sprawdzić, jakie wymiary ma pokój, żeby dostawka nie sprawiła, że zrobi się w nim zbyt ciasno. Wówczas, żeby skorzystać z możliwości wstawienia dla dodatkowego gościa dostawki hotelowej, być może niezbędna będzie najpierw zmiana pokoju, na taki, w którym jest po prostu więcej miejsca.

W naszym hotelu w Gdańsku nad morzem goście często proszą nas o wstawienie w zarezerwowanym pokoju dostawki hotelowej. Taką potrzebę mają nie tylko klienci, którzy przyjeżdżają do Gdańska z małymi dziećmi, ale też tacy, którzy przyjeżdżają w większych grupach, np. w celu spędzenia większości wolnego czasu na plaży. Dzięki dostawce hotelowej, w jednym pokoju może wygodnie nocować więcej osób i rano szybciej i sprawniej wybrać się nad morze.

Rodzaje dostawek hotelowych

Dostawki hotelowe są dostępne w różnej formie. Wybór konkretnego rodzaju dostawki zależy przede wszystkim od tego, dla kogo ma ona zostać przygotowana. Jeżeli dostawka ma zostać wstawiona dla dziecka, wystarczy mniejsze lub rozkładane łóżko z materacem. Z kolei, jeżeli z dostawki ma korzystać osoba dorosła, konieczne może być wstawienie do pokoju normalnego łóżka bądź rozkładanej sofy lub fotela.

Wygodnym dla gości rozwiązaniem są składane dostawki hotelowe, które rano zawsze można wygodnie schować, np. pod łóżkiem i dzięki temu w trakcie dnia nie zajmują miejsca.