baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Obecnie w większości przypadków obiekty, w których znajduje się sala na wesele, dysponują miejscami noclegowymi, szczególnie jeśli przyjęcie organizujemy w hotelu. Co więcej, zwykle można liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki.

Kiedy należy zorganizować gościom nocleg po przyjęciu weselnym?

Para Młoda powinna zastanowić się nad możliwością zarezerwowania miejsc noclegowych w sytuacji, gdy zaprasza na przyjęcie gości z dalekich stron lub z zagranicy. Warto również dokonać wstępnej rezerwacji już w momencie, gdy mamy stworzoną listę gości i wiemy, że część z nich przyjeżdża z daleka. W ten sposób unikniemy sytuacji, że w ostatnim momencie zabraknie miejsc noclegowych dla części zaproszonych osób ze względu na rezerwacje dokonane np. przez turystów. Termin płatności za pokoje trzeba wówczas zgrać z terminem potwierdzenia przez gości swojego przyjazdu.

W większości przypadków funkcjonuje zasada, że to Para Młoda płaci za nocleg swoich gości. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Goście zagraniczni bardzo często mają w zwyczaju płacić za siebie, szczególnie że niekiedy przyjeżdżają nawet na kilka dni, ponieważ oprócz wzięcia udziału w weselu, chcą również zwiedzić miasto. W takich sytuacjach Para Młoda nie jest zobligowana do tego, aby sponsorować im cały pobyt. Młodzi mogą wówczas uiścić opłatę wyłącznie za noclegi w dniu wesela.

Niekiedy goście chcą znaleźć dla siebie noclegi na własną rękę. W takich przypadku w momencie potwierdzania obecności warto poruszyć również kwestie ewentualnych noclegów. Goście powinni wówczas poinformować Parę Młodą czy i na jakich warunkach zechcą skorzystać z oferowanego im noclegu.

W organizacji noclegów dla gości weselnych najważniejsze jest dobre planowanie oraz wybranie takiego rozwiązania, które będzie najwygodniejsze i najbardziej opłacalne dla Pary Młodej, a jednocześnie w jak największym stopniu ułatwi gościom weselnym udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.