baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Gdańsk to nie tylko piękne miasto, w którym można spędzić wakacyjny urlop. Miasto oferuje nam także miejsca do uprawiania sportów zimowych, wiele atrakcji kulturowych, a także przepiękny jarmark bożonarodzeniowy. Wystarczy zarezerwować wygodny hotel w Gdańsku i spędzić w nim kilka niepowtarzalnych dni.

Koncerty i spektakle

21 grudnia, tradycyjnie w kościele św. Mikołaja przy klasztorze Ojców Dominikanów, już po raz siódmy odbędzie się Dobroczynny Koncert Bożonarodzeniowy. Udział w nim wezmą Polski Chór Kameralny oraz orkiestra kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiesis. Tego samego dnia można wybrać się na gościnny spektakl Baletu moskiewskiego „Jezioro łabędzie”. Od 26 stycznia do 30 grudnia środowisko artystyczne Gdańska zaprezentuje szereg dokonań z ubiegłego roku. W najlepszych trójmiejskich klubach odbędą się dziesiątki koncertów, spektakli niezależnych teatrów tańca oraz wystaw. Wszystkie te festiwalowe działania zebrane są pod jedną nazwą – Metropolia Jest Okey.
Więcej okołoświątecznych atrakcji, znajdą państwo na stronie Trójmiasta.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Świetnym miejscem na wieczorne spacery jest Jarmark Bożonarodzeniowy ulokowany na Placu Węglowym. Iluminacje świetlne, świąteczne piosenki, sprzedawane pyszności, wszechobecny zapach grzanego wina i miodu, pozwolą poczuć magię świąt. Tegoroczny Jarmark w Gdańsku zainaugurowano 3 grudnia, a trwać będzie do 23 grudnia. Wśród licznych atrakcji jest Koło Widokowe, pozwalający na oglądanie niesamowitej panoramy zimowego Gdańska oraz Anielski Młyn – drewniany ruchomy wiatrak – szopka. Na szczycie zdobią go cztery anioły, niżej znajdziemy czterech świętych, Trzej Królowie i Święta Rodzina. Najważniejszym bohaterem Jarmarku jest święty Mikołaj, siedzący na tronie oraz gdańskie anioły przechadzające się po Placu Węglowym.