baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Wypoczynek w Hotelu Amber Gdańsk nie musi się wiązać jedynie ze zwiedzaniem, leżącego w pobliżu Starego Miasta, Zoo czy z wylegiwaniem się na plaży. Trójmiasto i jego okolice, mają również sporo do zaoferowania osobom, które nad plażowanie przedkładają aktywny wypoczynek. Trójmiasto słynie z promowania takiej formy spędzania wolnego czasu, dlatego bez trudu znajdziemy tu wiele ciekawych ścieżek rowerowych, szlaków dla narciarzy biegowych oraz piechurów.

Między jeziorami na rowerze

Na wycieczkę rowerową można wybrać się właściwie o każdej porze roku. Wystarczy odpowiednio dobrany sprzęt i ubranie adekwatne do panujących warunków atmosferycznych. W Trójmieście i okolicach znajdziemy wiele ciekawych tras rowerowych, których pokonanie będzie możliwością obcowania z niezwykłą przyrodą i pięknymi widokami. Jeden z ciekawszych i bardziej wymagających szlaków prowadzi pomiędzy licznymi jeziorami, m.in. Jeziorem Wysockim, Tuchomskim, Orzechowo i wieloma innymi. Na trasie, dzięki rozlicznym mokradłom, można zobaczyć ciekawe gatunki roślin i ptaków. Wybierając się na tego typu wycieczkę, trzeba liczyć się z wieloma przewyższeniami, podjazdami i zjazdami, które mogą wymagać od nas niezłej kondycji fizycznej.

Białe szaleństwo

Trójmiasto i okolice oferują również coś dla amatorów białego szaleństwa. Profesjonalne, w razie potrzeby sztucznie naśnieżane i oświetlone stoki są świetną alternatywą dla zatłoczonych w sezonie gór. W okolicach Gdańska znajdziemy kilka świetnie przygotowanych tras narciarskich. Najpopularniejszą jest Łysa Góra w Sopocie, która jest stokiem otwartym codziennie od godziny 9 do 22. Na jej terenie funkcjonuje również szkółka i wypożyczalnia sprzętu. Osoby lubiące wyzwania, znajdą tu również coś dla siebie. A mianowicie Snowpark z beczkami, hopkami i innymi wyzwaniami. W okolicy znajdziemy jeszcze kilka stoków wartych naszej uwagi. Dla osób, które wolą zostać w mieście polecane są liczne lodowiska, na których zazwyczaj możemy wypożyczyć łyżwy i ochraniacze.