baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Kiedy jedziemy na wakacje z rodziną, potrzebujemy hotelu, który będzie jej przyjazny. W którym pracownicy będą potrafili zrozumieć specjalne potrzeby rodziców i im zaradzą. Ale to nie wszystko. Hotel przyjazny rodzinie ma także ofertę skierowaną do tej wyjątkowej grupy gości. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jakie powinien mieć cechy hotel, by chętnie odwiedzali go rodzice.

Dobry hotel dla rodziny – w sieci

Na początek zróbmy wizytę na stronie internetowej placówki oraz sprawdźmy opinie o niej na różnego rodzaju portalach turystycznych. Oczywiście szukamy informacji związanych z pobytem dzieci i opinii rodzin. Należy pamiętać, że opiniami chętniej dzielą się niestety klienci niezadowoleni z poziomu obsługi czy rodzaju usług; mamy jednak szansę zobaczyć, jak pracownicy hotelu reagują w takich sytuacjach, gdzie tkwił problem itp. Jeżeli liczba negatywnych opinii nie jest zbyt duża, a reakcja na nie – stonowana i właściwa – możemy zaufać takiej placówce – to dobry hotel dla rodziny. Dla potwierdzenia jeszcze można zadzwonić do recepcji i bezpośrednio omówić szczegóły pobytu z obsługą.

Oferta dla rodziców

Hotele poszukują dziś grup nowych klientów, a rodziny mogą na tym skorzystać. Branża hotelowa wychodzi bowiem naprzeciw ich potrzebom, oferując udogodnienia dla rodzin z dziećmi, tak w wyposażeniu pokojów, jak i w świadczeniu określonych usług będących częścią oferty lub dodatkowo – na przykład w formie atrakcyjnych pakietów rodzinnych. Hotel przyjazny rodzinie powinien zadbać o wygodne łóżka i dodatkowo: łóżeczko dla dziecka lub dostawkę dla rodzica/nastolatka, ponadto przewijak, suszarkę do bielizny czy żelazko. Pracownicy hotelu powinni być też przygotowani, by w razie konieczności udostępnić kocyk lub podgrzewacz do butelek.

Co ze starszymi dziećmi? Dobry hotel dla rodziny zadba również i o nie. Na terenie ośrodka znajdziemy przestrzeń wydzieloną do zabawy z urządzeniami, ponadto obiekty do uprawiania sportu i rekreacji i wypożyczalnię sprzętu sportowego i turystycznego. Wewnątrz budynku powinien być pokój lub sala zabaw, na wypadek, gdyby niepogoda odstraszała od wyjścia z hotelu. Idealnie jest, jeśli do opieki nad maleństwami oddelegowany jest animator: rodzice w tym czasie mogą udać się na przykład na relaks do hotelowej strefy SPA.

Dodatkowe udogodnienia dla rodzin

W kwestii dodatkowych udogodnień warto jest zwrócić uwagę na jadłospis, jaki oferuje dany hotel. Dobry hotel ma wyodrębnione menu dla dzieci. Są to przede wszystkim mniejsze porcje regularnych posiłków, do tego niektóre potrawy dobierane są do gustu młodszych gości. Warto dodatkowo zapytać obsługi, czy restauracja pozwoli podgrzać samodzielnie jedzenie lub czy poda posiłek poza porami ich wydawania – dzieci jedzą gdy są głodne, rzadko na zawołanie.

Ostatnim punktem hotelu sprzyjającego rodzinnym pobytom jest… jego położenie. W przypadku hotelu nad morzem – blisko plaży. W miejscach o dużej dostępności atrakcji turystycznych, zabytków, muzeów itp. – blisko tych atrakcji. Logistyka rodziny z dziećmi jest inna niż grupy dorosłych, zatem z hotelu powinien być dogodny dojazd w najważniejsze miejsca, zarówno wprost spod hotelu samochodem, jak i komunikacją miejską lub piechotą. Dobrze też, jeśli w pobliżu hotelu znajduje się gabinet lekarski i apteka całodobowa.