baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Przy wyborze hotelu goście kierują się najczęściej jego standardem, lokalizacją, opiniami na forach internetowych i własnymi preferencjami. Wyobrażenia na temat komfortowego pokoju hotelowego są różne. Jednak pewne elementy pozostają wspólne. Pokój hotelowy stanowi namiastkę domu poza miejscem zamieszkania. Jako specyficzny rodzaj wnętrza wymaga specjalnej aranżacji. Powinien być funkcjonalny, czysty, przytulny oraz stwarzać odpowiednie warunki do odpoczynku i pracy. Standardowo pomieszczenie to składa się z kilku stref pełniących odmienne funkcje, w tym z łazienki.

Wyposażenie idealnej łazienki hotelowej

W hotelach trzygwiazdkowych pokoje muszą posiadać prywatną łazienkę wyposażoną w toaletę, umywalkę, wannę lub kabinę prysznicową. Klasa hotelu często przekłada się na wygląd łazienki. Wspomniane pomieszczenie, podobnie jak pokój, w którym się znajduje, musi być ergonomiczne i komfortowe. Przy jego projektowaniu liczy się funkcjonalność, ciekawy design, prostota. Łazienka hotelowa utrzymana w klasycznym stylu przypadnie do gustu większości odwiedzających. Łazienki w naszym hotelu mają spokojny wystrój, który wpływa pozytywnie na samopoczucie gości. Przy ich aranżacji postawiliśmy na neutralne barwy i spójną estetykę – beż i biel przełamane elementami srebra tworzą harmonijne wnętrze.

Dobrze wyposażona łazienka oprócz podstawowych urządzeń sanitarnych powinna zostać zaopatrzona w duże lustro, suszarkę do włosów, miękkie i świeże ręczniki, bezpłatne zestawy hotelowych kosmetyków, które składają się przeważnie z mydła, szamponu, odżywki. Należy również zadbać o jej odpowiednie oświetlenie – przyjemne i umożliwiające precyzyjne nałożenie makijażu (ciepłe światło stworzy z łazienki strefę relaksu). Warto pamiętać, że odwiedzający zwracają uwagę na jakość umieszczonych w niej sprzętów, poziom ich czystości, dopasowanie całości pomieszczenia do wystroju pokoju. Nie można także zapomnieć o umieszczeniu w łazience tak zwanych akcesoriów łazienkowych: papieru toaletowego, dozownika do mydła, kubka na szczoteczki do zębów.

Podsumowując, łazienka hotelowa musi być funkcjonalna, estetyczna oraz utrzymana w czystości. Optymalnie zaprojektowana z pewnością spełni oczekiwania hotelowych gości i stanie się wizytówką danego obiektu.