baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Przez ostatnie 3 lata w Polsce obowiązywały przepisy pandemiczne, które znacznie utrudniały nam przemieszczanie się do innych miast. Czy w 2023 roku, czyli w zasadzie już po zakończeniu się zagrożenia epidemiologicznego, po opracowaniu skutecznych szczepionek i po znacznemu zmniejszeniu liczby notowanych zakażeń, nadal powinniśmy starać się jak najbardziej zabezpieczyć w trakcie dalszych podróży? Na blogu hotelu Amber w Gdańsku opisujemy, co zrobić, żeby móc bezpiecznie podróżować po pandemii.

Czy nadal powinniśmy się bać koronawirusa?

Pandemia koronawirusa w takiej formie, jak na początku, już się zakończyła. Cały czas wykrywane są nowe przypadki zakażeń, ale dominujące obecnie mutacje wirusa nie są już tak bardzo zaraźliwe i tak samo groźne, jak wcześniej. Nie oznacza to jednak, że w trakcie podróży nie musimy się już niczym martwić. W trakcie pandemii Covid-19 wielu z nas nauczyło się, jak ważne jest zachowanie ostrożności i omijanie miejsc, w których wspólnie przez dłuższy czas przebywa się z innymi osobami. Covidu w takiej postaci, jak wcześniej już nie ma, jednak cały czas istnieje ryzyko złapania innych rodzajów infekcji wirusowych i bakteryjnych. W naszym hotelu w Gdańsku nad morzem stosujemy wiele elementów, które mają za zadanie zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się zakażeń w obrębie budynku. A co można zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko podczas podróży?

Podróż własnym samochodem najbezpieczniejszym sposobem transportu

Wybierając się w podróż do innego miasta, najbezpieczniejszą opcją jest zawsze podróż swoim samochodem. Jeżeli po drodze nie zdecydujemy się wpuścić do samochodu np. jakiegoś autostopowicza, nie ma ryzyka, że w trakcie jazdy będziemy mieli kontakt z jakimiś obcymi bakteriami lub wirusami.

Bezpieczeństwo w trakcie podróży autokarem lub pociągiem

Znacznie większe zagrożenie i ryzyko zakażenia jest w trakcie podróży transportem zbiorowym, czyli najczęściej autokarem lub pociągiem. Tu podróżny zawsze w trakcie transportu ma kontakt z wieloma innymi ludźmi. Jeżeli wśród nich ktoś będzie się borykał z jakąś infekcją, wówczas istnieje duże ryzyko zakażenia. Z tego względu w trakcie jazdy pociągiem lub autobusem warto jest zachować ostrożność i podróżować w maseczce.