baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Zorganizowanie rekrutacji pracowników poza siedzibą firmy nie jest łatwym zadaniem. Cała operacja wymaga starannego zaplanowania i przygotowania wszystkiego tak, aby mieć pewność, że proces przebiegnie płynnie i że wybrani zostaną wyłącznie odpowiedni kandydaci. W dzisiejszym wpisie na blogu hotelu Amber dajemy wskazówki, jak zorganizować rekrutację pracowników poza siedzibą firmy.

Ustalenie jasnych celów rekrutacji poza biurem

Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji poza biurem ważne jest ustalenie sobie jasnych celów. Proces ten obejmuje nie tylko określenie typu poszukiwanego kandydata, ale również posiadanych przez niego umiejętności i kwalifikacji. Dodatkowo ważne jest też oczywiście dokładne określenie wielkości tworzonego zespołu i czasu zakończenia procesu rekrutacji. Wyjazdowa rekrutacja pracowników w czasach, kiedy tak często firmy dają swoim pracownikom możliwość wykonywania pracy zdalnej, jest ważnym elementem tworzenia zespołów.

Na spotkaniach z kandydatami można sprawdzić, czy na pewno będą oni dobrze pasowali do firmy i czy pozwolą jej się w dobry sposób rozwijać. Ustalenie jasnych celów pomoże Ci zapewnić, że jesteś w stanie znaleźć odpowiednich kandydatów w odpowiednim czasie.

Przygotowanie do procesu rekrutacji poza biurem

Po ustaleniu celów nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do procesu rekrutacji poza biurem. Obejmuje to badania potencjalnych miejsc, takich jak hotele lub centra konferencyjne. W naszym hotelu w Gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz często odbywają się spotkania rekrutacyjne. Z naszej strony jesteśmy w stanie zapewnić klientom możliwość skorzystania ze wszystkich niezbędnych podczas prowadzenia rekrutacji elementów. Wystarczy nam wcześniej dać znać, jaki rodzaj sprzętu będzie potrzebny podczas procesu rekrutacji, a my wszystko zorganizujemy.

Wybór i ocena kandydatów do rekrutacji poza biurem

Po przygotowaniu się do procesu rekrutacji poza biurem nadszedł czas, aby rozpocząć selekcję i ocenę kandydatów. Polega to na stworzeniu listy kryteriów, które kandydaci muszą spełnić, aby być brani pod uwagę w procesie rekrutacji na dane stanowisko. Dodatkowo ważne jest stworzenie planu oceny, który nakreśla sposób, w jaki kandydaci będą oceniani podczas całego procesu. Może to obejmować przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych lub zastosowanie testów w celu oceny ich umiejętności i kwalifikacji.