baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Pokoje deluxe gwarantują pełen komfort – ich wyposażenie i powierzchnia są lepsze niż w pokojach standard i superior. Trzeba jednak pamiętać, że o przypisaniu pokoju do danej kategorii decydują hotelarze, w związku z czym w każdym obiekcie można spodziewać się czegoś innego. Co najczęściej oznacza pokój deluxe i czego mogą oczekiwać goście, którzy zarezerwują tego typu nocleg?

Powierzchnia i wyposażenie pokojów deluxe

Pierwszą cechą wyróżniającą pokoje deluxe jest powierzchnia. Takie pokoje zwykle są większe od ich odpowiedników ekonomicznych nawet o kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Nie jest to jednak regułą. Czasami studia deluxe mają jedynie kilka metrów kwadratowych więcej lub charakteryzują się taką samą powierzchnią jak pokoje standardowe. Wówczas różnica między nimi tkwi w udogodnieniach.

W pokojach o najwyższym standardzie goście mają do dyspozycji szereg usług dodatkowych podnoszących komfort wypoczynku. Wśród najważniejszych udogodnień można wskazać klimatyzację, minibar i sejf, goście doceniają także wysokiej klasy materace oraz dostęp do serwisu kawowego. Oprócz tego w pokojach znajduje się oczywiście podstawowe wyposażenie, np. zestawy kosmetyków, suszarki do włosów, telewizor. Zdarza się również, że hotele kwalifikują pokoje jako deluxe, jeśli niedawno odbył się w nich generalny remont.

Ponadto dodatkową korzyścią gwarantowaną gościom, którzy wykupili pobyt właśnie w najlepszych pokojach, może być tańszy (bądź darmowy) wstęp do stref relaksu i innych atrakcji. Poza tym często z okien takich pokojów rozciąga się malowniczy widok, np. na plażę, zabytkową część miasta albo miejską zieleń.

Czy warto wykupić nocleg w pokoju deluxe?

Pokoje o podwyższonym standardzie przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów. Za maksymalnym komfortem idzie wyższa cena, dlatego przed zarezerwowaniem noclegu warto przemyśleć swoje potrzeby. Jeśli głównym celem wyjazdu jest pobyt w hotelu SPA, pokój deluxe będzie miłym dodatkiem i pozwoli w pełni wypocząć. Z takiego noclegu będą też zadowoleni rodzice z małymi dziećmi potrzebującymi więcej przestrzeni, pary świętujące rocznicę ślubu czy osoby podróżujące służbowo, dla których ważne są odpowiednie warunki do pracy.

Pokoje deluxe to więc świetny wybór dla wszystkich klientów nieuznających żadnych kompromisów podczas wyjazdów. Doskonałe wyposażenie, większa powierzchnia oraz imponujący widok z okna wynagradzają wyższą cenę i zarazem zapewniają wygodę, poczucie prywatności i możliwość regenerującego wypoczynku po intensywnym dniu.