baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Podczas wizyty w hotelu SPA nie można odmówić sobie relaksującego masażu. Tego typu zabieg pomaga skutecznie zadbać zarówno o ciało, jak i o umysł, w związku z czym jest polecany przede wszystkim osobom zestresowanym, zmagającym się z problemami ze snem czy borykającym się z uczuciem zmęczenia i rozdrażnienia. Podpowiadamy, na jaki masaż warto się wybrać, by szybko poczuć się lepiej.

Działanie masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to jeden z najbardziej odprężających rytuałów dostępnych w strefach wellness. Zabieg ten polega na rozcieraniu skóry kamieniami bazaltowymi, wcześniej podgrzanymi do optymalnej temperatury, ponadto niektóre kamienie są układane np. na brzuchu, plecach czy dłoniach osoby masowanej. Ciepło rozlewające się po całym ciele sprawia, że mięśnie rozluźniają się, a krew zaczyna krążyć sprawniej, dodatkowo dzięki takiemu masażowi skóra staje się głęboko odżywiona i nawilżona. Zabieg może trwać nawet 90 minut, nie trzeba się jednak do niego wcześniej w żaden sposób przygotowywać (wystarczy wziąć prysznic, niektórzy dla własnego komfortu decydują się także na wykonanie depilacji).

Tego typu masaż jest bardzo przyjemny – klasyczne techniki manualne w połączeniu z ciepłymi kamieniami tworzą niezwykle kojący, wyciszający rytuał. Zabieg spodoba się więc zwłaszcza osobom spiętym, żyjącym w pośpiechu, przytłoczonym codziennymi problemami. Cenną zaletę takiego masażu stanowi też niewielka liczba przeciwwskazań do jego wykonania (m.in. aktywne infekcje oraz niektóre schorzenia dermatologiczne i kardiologiczne). Masaż z zastosowaniem gorących kamieni bazaltowych uważany jest za bezpieczny, w związku z czym często poleca się go również osobom będącym w trakcie rekonwalescencji po wyczerpujących chorobach.

Wady i zalety masażu bańkami chińskimi

Dla odmiany głównym celem masażu bańkami chińskimi nie jest wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu. Zabieg trwa o wiele krócej (zwykle nie zajmuje dłużej niż 30 minut) i polega na rozmasowywaniu ciała za pomocą specjalnych baniek w różnych rozmiarach, najczęściej wykonanych z silikonu. Zazwyczaj masaż bańkami jest przeprowadzany głównie w związku z walką z cellulitem czy rozstępami, lecz jego działanie docenią też osoby zmagające się m.in. z bólami mięśni i kręgosłupa. Jednocześnie należy pamiętać, że bańki chińskie nie u każdego mogą być stosowane – przeciwwskazań jest więcej niż w przypadku masażu gorącymi kamieniami. Z tego zabiegu muszą zrezygnować m.in. osoby z żylakami, wadami serca lub tendencją do pękających naczynek.

Ponadto osoba poddająca się zabiegowi musi być przygotowana na dyskomfort – umiejętne rozcieranie ciała bańkami nie powoduje bólu, ale raczej nie jest to przyjemne, odprężające doznanie. Niemniej po masażu wszelkie dolegliwości bólowe wynikające np. z nadmiernego napięcia mięśniowego (często pojawiającego się wskutek stresu czy przetrenowania) powinny ustąpić. Mimo wszystko dla osób szukających w hotelach SPA skutecznego sposobu na szybkie poradzenie sobie ze spadkiem energii i obniżeniem nastroju lepszym wyborem wydaje się masaż gorącymi kamieniami. Już po jednym takim zabiegu można poczuć się wypoczętym i odprężonym.