baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Rezerwując hotel na wakacje, dłuższy pobyt lub tylko na nocleg możemy spotkać się ze szczególnym rodzajem oferty zwanej pakietem pobytowym. Na początku odpowiedzmy na pytanie – co to jest pakiet? Jest to taki typ oferty promocyjnej, która ma przyciągnąć uwagę gości i zachęcić ich do wykupienia połączonej lub kompleksowej usługi hotelowej, nierzadko ze wskazaniem okresu obowiązywania danej promocji. Okres ten może na przykład dotyczyć czasu poza tzw. wysokim sezonem, kiedy hotele mają mniejsze obłożenie gośćmi, świąt okolicznościowych, danej pory roku itd.

Pakiet może promować określoną usługę realizowaną przez daną placówkę przez cały rok, reklamować nowe miejsce na hotelowej mapie okolicy itp. Może on funkcjonować jako oddzielna oferta lub być przedłużeniem pobytu na preferencyjnych warunkach. Pakiety często skierowane są do wybranej grupy gości (tzw. grupy docelowej), na przykład do rodzin z dziećmi, nowożeńców, seniorów, singli, biznesmanów, kobiet czy mężczyzn. Zawsze wskazują wyraźną korzyść, jaką odniosą goście po wykupieniu oferty. Zwykle jest to korzyść finansowa, jak tańszy pobyt, możliwość skorzystania z usługi płatnej dodatkowo w okazyjnej cenie itp.

Pakiety pobytowe – przykłady

Przyjrzyjmy się kilku przykładowym pakietom pobytowym w Hotelu Amber w Gdańsku. Oferta na ferie zimowe zawiera nie tylko korzystną cenę pobytu, ale również wejście do strefy relaksu, wliczoną obiadokolację (w hotelach standardem wyżywienia najczęściej jest śniadanie), ponadto możliwość wykupienia kolacji z karty restauracji do kwoty 40 zł za osobę i 20 zł za dziecko. Jest to oferta atrakcyjna np. dla rodzin z dziećmi; wiadomo wszak, że dzieci nie jedzą posiłków o wskazanych porach, a wtedy, gdy akurat są głodne.

Dla tej grupy gości jest też oczywiście dedykowany oddzielny pakiet. Pakiet rodzinny obejmuje również noclegi i wyżywienie z zakresu menu rodzinnego, do tego możliwość skorzystania ze strefy relaksu (sauna, kabina IR, wanna z hydromasażem) z możliwością zajęcia strefy na półtorej godziny na wyłączność, ponadto rabat 50% na wypożyczenie rowerów!

Z kolei pakiet romantyczny to oferta skierowana do zakochanych. Nocleg dla dwojga wyznaczony jest w pokoju z królewskim łożem, w pokoju na powitanie gości oczekiwać będzie butelka musującego wina i kwiaty a w restauracji – romantyczna kolacja przy świecach. W ofercie pakietu dla zakochanych znajdzie się jeszcze spora zniżka na zabiegi i masaże oferowane w hotelowej strefie relaksu a także możliwość rezerwacji strefy SPA na godzinę!

Hotel Amber ma także w ofercie coś dla biznesu: są to pakiety konferencyjny, rekrutacyjny i dla nowych firm. Pakiety te umożliwiają organizację danego typu wydarzenia czy firmowego eventu w połączeniu z pobytem nad morzem i wypoczynkiem w hotelowej strefie relaksu.