baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Planując wakacje zastanawiamy się nie tylko nad wyborem miejsca, ale też odpowiedniego hotelu. Wszystkie tego typu obiekty kuszą nas ze stron internetowych pięknymi zdjęciami i wspaniałymi opisami. Czy jest to jednak wiarygodne źródło informacji, które zagwarantuje nam wymarzony pobyt? Gdzie szukać rzetelnych informacji, dzięki którym zyskamy pewność, że nasz wybór będzie w pełni trafny? 

Zapewne najbardziej wiarygodnym źródłem informacji będą dla nas opinie znajomych. Jeśli jakaś z bliskich nam osób spędziła urlop we wspaniałym hotelu nad morzem, to i my z pewnością zdecydujemy się na pobyt. Niestety często wybieramy się w jakieś zupełnie nowe miejsce i nie możemy liczyć na polecenia przyjaciół. W takiej sytuacji pozostaje sięgnięcie do Internetu. Na stronie hotelu bardzo często znajduje się odnośnik do rekomendacji. Możemy tam znaleźć opinie gości dotyczących obiektu – jego lokalizacji, standardu pokojów, poziomu obsługi czy też strefy SPA

Oprócz tego w Internecie znajdują się sprawdzone portale gromadzące opinie o licznych hotelach. Przed lekturą musimy mieć świadomość tego, że nie wszystkie informacje będą rzetelne. Najlepiej więc odrzucić skrajne oceny, mogą one bowiem świadczyć o malkontenctwie. Jeśli recenzent twierdzi, że nie zaznał samotności i spokoju w hotelu, który oferuje miejsca dla kilkuset gości oznacza to, że nie dostosował wyboru do swoich potrzeb lub po prostu szuka “dziury w całym”. 

Zawsze warto również zapoznać się z opiniami zagranicznych turystów. Podróżują oni znacznie więcej od Polaków i mają duże kryterium porównania. Ponadto nie cechuje ich zamiłowanie do narzekania, co niestety w naszym narodzie zdarza się dość często. Z tego powodu ich opinie są najczęściej wyważone, a co za tym idzie również bardziej wiarygodne.

Nie ulega wątpliwości, że przed wyruszeniem w podróż warto zasięgnąć informacji na temat miejsca, w którym będziemy nocować. Zdecydowana większość pozytywnych opinii upewni nas w przekonaniu, że dokonaliśmy słusznego wyboru.