baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Wiele rodzin nie wyobraża sobie wyjechać na wakacje bez psa, kota czy innego pupila. Zwierzęta są traktowane jak członkowie rodziny, dlatego trudno rozstać się z nimi nawet podczas krótkiego urlopu. Jeśli zwierzę dobrze znosi podróże, jak najbardziej można je ze sobą zabrać, przy czym należy zadbać o to, by przez cały czas miało zapewnione odpowiednie warunki. Największy problem może się pojawić podczas wybierania noclegów. Nie wszystkie hotele akceptują obecność zwierząt, a niektóre goszczą je na specjalnych zasadach.

Gdzie sprawdzić, czy do hotelu można zabrać zwierzę domowe?

Każdy hotel sam ustala reguły dotyczące pobytu ze zwierzętami. Osoby zainteresowane taką usługą powinny więc zapytać o nią w recepcji lub poszukać aktualnych informacji w warunkach rezerwacji. Warto również zapoznać się z regulaminem hotelowym – można w nim znaleźć prawa i obowiązki gościa, w tym wytyczne związane z przebywaniem w pokoju razem ze zwierzęciem.

Czasami hotele tolerują tylko małe zwierzęta i rasy uznane za niegroźne. Wymagane może być też potwierdzenie dobrego stanu zdrowia pupila. W tym celu recepcja może poprosić np. o przedstawienie zaświadczeń o odbytych szczepieniach i odrobaczeniu. Ponadto należy upewnić się, jakie zasady przyjął hotel w zakresie pozostawiania zwierząt samych w pokoju, a także zabierania ich do restauracji i SPA w hotelu. Zazwyczaj zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku gości obowiązują ograniczenia.

Opłata dodatkowa za pobyt ze zwierzęciem w hotelu

Obecność psa, kota lub innego zwierzęcia domowego w pokoju hotelowym pociąga za sobą konieczność uiszczenia specjalnej opłaty. Nie jest to regułą, lecz w większości obiektów przyjaznych zwierzętom trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Zwykle opłata wynosi do kilkudziesięciu złotych za dobę, może być też jednorazowa i sięgać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Goście mogą być również obciążeni odpowiedzialnością finansową za szkody, które pupil wyrządzi w pokoju, np. za zniszczony materac, potargane zasłony, porysowane meble, ubłoconą pościel.

Wakacje z pupilem wiążą się więc z większymi wydatkami, jednak pod względem logistycznym nie są bardzo trudne do zorganizowania. Hotele przyjazne zwierzętom starannie dbają o wszystkich gości, dlatego osoby przywiązane do swoich zwierząt nie muszą wybierać między wakacjami a szczęściem czworonożnego członka rodziny.