baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Każdy, kogo ciągnie nad morze Bałtyckie, lubi wodę. Każdy, kto lubi wodę, lubi też w niej być. Jest jednak wodna atrakcja, która wcale nie wymaga od turysty szczególnego zamiłowania do pływania. Nie wymaga też letniej ani ciepłej pogody – a morze jest warte zobaczenia o każdej porze roku. Łodzie, czartery, promy, wodne tramwaje, a nawet galeony i kajaki – oto przepis na świetne wspomnienia. Bałtyk, Zatoka Gdańska, Wisła, rzeki, jeziora, kanały, porty – zależnie od upodobań i ochoty zobaczenia otwartego horyzontu czy samego centrum miasta – każdy znajdzie coś dla siebie.

Rejsy wycieczkowe

Każdy, kto liczy na przygodę, powinien wypróbować rejsy wycieczkowe. Wypłynąć można z Trójmiasta, ale także z Łeby, Helu, Ustki i Władysławowa. Jest to szczególnie polecane dla osób marzycielskich, ponieważ podczas takiego rejsu dane nam będzie ujrzeć Trójmiasto z innej perspektywy – mianowicie od strony morza. Przywodzi to na myśl dawne podróże z epoki wielkich odkryć czy obrazy Ajwazowskiego. Do szczególnych atrakcji należy rejs galeonem, który dostarczy nam idealnego tła do niesamowitych zdjęć.

Tramwaje wodne

Bardziej praktycznym osobom polecamy tramwaje wodne. Są to krótsze wycieczki, trwają bowiem mniej niż godzinę, za to relaksują tak samo. W dodatku mają określony cel – można się nimi udać na przykład do Fromborka czy Krynicy Morskiej. Oznacza to, że nie tylko spędzimy przyjemny czas na pokładzie statku, ale od razu zaoszczędzimy czasu na dojeździe do kolejnego obranego przez nas celu turystycznego.

Żegluga śródlądowa

Na Kaszubach wcale nie trzeba pływać po morzu, które chociaż piękne, to mocno kołysze, a niektórych przeraża. Na tym na obszarze znajdują się Park Krajobrazowy Doliny Słupi, Kaszubski Park Krajobrazowy czy Wdzydzki Park Krajobrazowy. Widoki są zapierające dech w piersiach, a ponadto bardzo wyciszające. Jeżeli zatem w ciągu zaplanowanego w Trójmieście pobytu chce się trochę odpocząć od zgiełku, a nie ma się jeszcze ochoty wracać do hotelowego pokoju w centrum Gdańska, warto rozważyć wypad nad kaszubskie jezioro.

Kajaki… w centrum miasta

Kajaki kojarzą się ze spływami po długich rzekach, namiotami i dzikością natury. Jednak w kajaku można znaleźć się nawet w centrum Gdańska. Ponieważ Trójmiasto jest pocięte rzekami, nie stanowi to żadnego problemu, a oferta spływów jest szeroka. Dzięki nim zobaczymy najpiękniejsze zabytki z zupełnie nowej perspektywy – perspektywy wody. Można nawet wynająć przewodnika na taki kajakowy spływ po centrum. Możliwe jest opłynięcie Wyspy Spirzchów, zobaczyć Długie Pobrzeże, Bramę Stągiewną i inne zabytki. To wspaniała alternatywa dla klasycznych wypraw wodnych.