baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Przygotowania do niego nierzadko trwają całe miesiące, a w niektórych przypadkach nawet i lata. Na powodzenie przyjęcia weselnego wpływa wiele czynników. Do najważniejszych zaliczyć należy przede wszystkim zarezerwowanie idealnej sali, dobór odpowiedniego menu oraz znalezienie doświadczonego zespołu weselnego.

Liczba gości

Kluczową sprawą podczas planowania uroczystości weselnych, jest dokładne oszacowanie liczby osób, które chcemy zaprosić. Takie działanie pozwoli na dokonanie wstępnej selekcji oraz umożliwi zawężenie listy lokali, do tych, które spełniać będą nasze podstawowe oczekiwania.  Warto również zwrócić uwagę na to, iloma salami dysponuje dany obiekt, a także upewnić się, że każda z nich posiada odrębne wejście.

Koszty

Sale weselne różnią się od siebie nie tylko wielkością i wyglądem, ale również cenami. Podczas wyboru idealnego miejsca, należy wykazać się szczególną ostrożnością i zapamiętać, że taniej nie zawsze znaczy lepiej. Właściciele niedrogich lokali bardzo często każdą dopłacać sobie za wynajem dekoracji, obsługę kelnerską, wypożyczenie pokrowców czy zakup ciast i owoców. Uroczystość weselna jest szczególną imprezą, dlatego też podczas wyboru miejsca jej organizacji, powinniśmy dokładnie rozważyć wszelkie ewentualne „za” i „przeciw”.

Klimat

Należy pamiętać, że istotnym czynnikiem, który powinien wpływać na podjęcie decyzji o wynajęciu sali weselnej, jest klimat, w którym utrzymana będzie impreza. Jeżeli młoda para marzy o wyprawieniu eleganckiej uroczystości, to najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczyć poszukiwania do wystawnych sal bankietowych. Jeżeli jednak marzeniem Państwa Młodych jest wyprawienie hucznej imprezy, to najrozsądniejszym rozwiązaniem okaże się znalezienie jakiegoś ustronnego zajazdu. W trakcie wyboru miejsca powinno się również zwrócić uwagę na możliwości dojazdu. Jeżeli sala weselna będzie położona w dalekiej odległości od urzędu stanu cywilnego lub kościoła, to weselnicy mogą mieć problem z dotarciem do niej.