baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Gdańsk, który uznaje się za jedno z najpiękniejszych polskich miast, stanowi idealne miejsce pobytu dla osób w podeszłym wieku. Emerytom z pewnością przypadnie do gustu bogata oferta kulturalno-rozrywkowa Trójmiasta, a pobyt nad morzem pozwoli im odpocząć od problemów dnia codziennego. Celem urlopu wakacyjnego jest regeneracja sił fizycznych i zadbanie o potrzeby duchowe. Wyjazd do Gdańska, niezależnie od pory roku i pogody, zawsze okazuje się trafionym pomysłem. Warto jednak zdecydować się na wynajęcie pokoju w komfortowym i dogodnie położonym hotelu.

Przegląd trójmiejskich atrakcji dla seniorów

Liczne muzea poświęcone odmiennej tematyce, piękne zabytki opowiadające historię miasta, restauracje serwujące lokalne dania przygotowywane ze świeżych produktów dostarczanych przez okolicznych dostawców zachęcają do odwiedzenia Gdańska nie tylko latem. Ponadto odrestaurowany Wrzeszcz czy postoczniowe tereny Młodego Miasta zachwycają udanym połączeniem klasycznych rozwiązań i nowoczesnego designu. Jednak największym atutem Gdańska jest jego położenie. Piaszczyste plaże Trójmiasta idealnie nadają się do leżakowania i odbywania długich spacerów. Poza tym tereny zlokalizowane nad Morzem Bałtyckim są niezwykle bogate w jod – pierwiastek mający pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Prowadzony przez nas trzygwiazdowy hotel w Gdańsku stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Trójmiasta, w tym również dla osób starszych. Emeryci docenią komfortowe pokoje wyposażone w niezwykle wygodne łóżka i dobre skomunikowanie ośrodka z głównymi atrakcjami Gdańska, Sopotu czy Gdyni. Z pewnością skorzystają także z oferty hotelowej restauracji serwującej smaczne i zdrowe posiłki, do których przygotowania wykorzystuje się wyłącznie najwyższej jakości produkty. Jej menu pozwoli im poznać niepowtarzalny smak egzotycznych dań wywodzących się z kuchni dalekowschodniej, jak również na nowo odkryć rodzime przepisy. Nasz hotel w Gdańsku posiada także wydzieloną strefę wellness. Osoby starsze mogą udać się na rozluźniający i wyciszający masaż, który nie tylko pomoże im zapomnieć o codziennych zmartwieniach, ale przy okazji polepszy stan ich zdrowia. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany masaż poprawia samopoczucie i redukuje napięcie mięśni.