baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Coraz więcej Młodych Par szuka ciekawych alternatyw dla wystawnych wesel. Spore grono narzeczonych obawia się organizacji hucznych imprez – duże przyjęcia wiążą się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, nie wspominając o trudnościach logistycznych. Poza tym nie każdy czuje się komfortowo, kiedy przez całą noc spojrzenia gości są skupione głównie na nim. Najlepszym wyjściem dla takich osób są skromne obiady i kolacje weselne.

Dlaczego warto zamiast dużego wesela zorganizować uroczysty obiad?

Bez wątpienia ślub jest okazją, na której nie warto oszczędzać – to jeden z najważniejszych dni w życiu, dlatego zdecydowanie trzeba postarać się o jego wyjątkową oprawę. W Polsce wciąż bardzo popularne są wesela, podczas których wraz z Młodą Parą świętują wszyscy krewni i przyjaciele. Aby nikt nie poczuł się urażony, narzeczeni w takim scenariuszu przekazują zaproszenia na przyjęcie również dalszej rodzinie i rzadziej widywanym znajomym, co bywa podyktowane tradycją, a nie osobistymi preferencjami przyszłych nowożeńców.

Najlepszą alternatywą tej sytuacji wydaje się zorganizowanie kameralnego obiadu ślubnego jedynie dla najbliższych. W trakcie takiego spotkania Młoda Para może czuć się w pełni swobodnie, ponieważ przebywa w otoczeniu wyłącznie osób, z którymi na co dzień utrzymuje dobre, serdeczne relacje. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że organizacja obiadu weselnego jest po prostu łatwiejsza niż wystawnej imprezy dla kilkudziesięciu czy nawet kilkuset gości. Wydatki związane z tzw. „talerzykiem”, a także wynajęciem sali weselnej są dużo mniejsze – jedynie koszt zatrudnienia fotografa i zespołu muzycznego może być taki sam, jak w przypadku większych przyjęć.

O czym warto pamiętać podczas organizacji obiadu weselnego?

Skromne przyjęcia weselne zyskują coraz większe zainteresowanie, ponieważ pozwalają zbudować ciepłą atmosferę pełną szczerych emocji. Elegancki obiad nie musi w niczym ustępować hucznym imprezom. Podczas kameralnego spotkania warto zaproponować gościom oryginalne menu, bazujące zarówno na klasykach kuchni światowej, jak i ciekawych przysmakach regionalnych. Ponadto dobrym pomysłem jest przygotowanie dla uczestników przyjęcia atrakcji dodatkowych, np. Młode Pary celebrujące złożenie przysięgi małżeńskiej w Trójmieście mogą zaplanować rodzinną sesję plenerową nad morzem.

Podczas małego przyjęcia ślubnego też można stworzyć znakomite okoliczności do świętowania rozpoczęcia nowej drogi życia. Nie skala imprezy jest w tym dniu ważna – nie ma reguły, że wystawne, tradycyjne wesela są bardziej udane niż kameralne obiady. Narzeczeni powinni kierować się własnym wyobrażeniem tego wyjątkowego wydarzenia i nie ulegać wbrew sobie presji otoczenia.