baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Święta to jeden z tych okresów, kiedy większości osób nie w głowie wyjazdy na urlop, trzeba wszak przygotować się do obchodów i organizacji rodzinnych spotkań. Tymczasem warto jednak rozpatrzeć taki wypad. Ot, choćby tylko po to, by uniknąć nużących prac domowych, bieganiny i niekończącego się stresu, zaś same święta spędzić wspólnie z rodziną w jakimś miłym miejscu. Oczywiście pozwoliwszy wcześniej obsłudze obiektu zadbać o naszą wygodę i zajęcie się sprawami organizacji świątecznego przyjęcia.

Z tego właśnie powodu świąteczne pobyty w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych czy pensjonatach zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Najwięcej z nich wybiera oczywiście wyjazd w góry, w końcu zimowa aura sprzyja uprawianiu białego szaleństwa. Ale i polskie Wybrzeże cieszy się rosnącą popularnością; trend ten podchwyciły różnego rodzaju placówki o charakterze wypoczynkowym, oferując wykupienie pobytów w okresie świątecznym czy proponując gościom spędzenie ferii zimowych nad morzem w ramach pakietów wypoczynkowych. Czym polskie Wybrzeże kusi turystów w zimie i dlaczego warto wybrać się na święta czy krótki urlop nad morze?

Zimowy urok rodzimego Wybrzeża

Bałtyk ma odwiedzającym go w zimie turystom wiele do zaoferowania. Przyciągają ich opustoszałe i zaśnieżone plaże, toń morza z pływającymi po powierzchni wody śryżem lub krą, foki, dużo większa niż latem obecność jodu w powietrzu, brak smogu oraz możliwość wypoczynku i relaksu poza sezonem – bez obecności przewijających się wszędzie tłumów zwiedzających. W wielu miejscach na Wybrzeżu możliwe jest także uprawianie sportów zimowych, przede wszystkim narciarstwa biegowego, nordic walkingu czy snowkitingu. Ale nie tylko – w Sopocie na Łysej Górze można korzystać z jedynego w Polsce nadmorskiego wyciągu narciarskiego!

Zima to również dobry okres na odwiedziny jednego z nadmorskich miast, na przykład Kołobrzegu czy Gdańska. Hotele nad morzem są wtedy poza sezonem, kuszą więc gości atrakcyjnymi cenami i promocjami, udostępniają dodatkowe atrakcje (basen, siłownia, SPA), do tego mniejsze natężenie ruchu turystycznego pozwala na pełniejszy i bardziej spokojny wypoczynek. Zimą mniej chętnych odwiedza też atrakcje turystyczne nadmorskich miast, zatem jeżeli planujemy odwiedzenie jakiegoś ciekawego muzeum, wystawy itp., to możemy łatwiej zwiedzić je właśnie wtedy.