baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Trójmiasto to doskonały kierunek wakacyjnych wypraw czy weekendowych wypadów. Bogactwo zabytków, a także wydarzeń kulturalnych sprawia, że turystom nie grozi nuda. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, tym bardziej, że wokół nie brakuje wspaniałych tras biegowych, pieszych i rowerowych. Przekonaj się, że Trójmiasto to dobry wybór dla sportowców.

Spacer brzegiem morza

Najbardziej oczywistą trasą spacerową lub biegową nad Bałtykiem jest nadmorski brzeg. Urokliwe piaszczyste plaże ciągnące się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią i Sopotem to wspaniała okazja do wielokilometrowych przechadzek. Stąpanie po piasku ma wiele zalet. Dla bosych stóp jest to doskonały masaż i peeling. Jeśli zdecydujemy się na bieg po mokrym piasku tuż przy morzu, będzie on łatwiejszy. Jeżeli zaś zależy nam na większym wysiłku, a tym samym przyspieszeniu spalania kalorii, lepiej wybrać aktywność nieco dalej od morza. Spacer po plaży ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Jako że w nadmorskim powietrzu znajduje się zdecydowanie więcej jodu niż na innych terenach, doskonale wpływa to na poprawę funkcjonowania całego organizmu, w szczególności zaś układu odpornościowego.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Oprócz nadmorskich plaż, miłośnicy aktywności fizycznej mają też inne atrakcje w okolicy. Jedną z nich jest odwiedzenie szlaków turystycznych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Składają się na niego dwa kompleksy leśne, a ich powierzchnia wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. Najpopularniejszym kierunkiem pieszych czy rowerowych wypraw jest szlak nazywany Wzgórzami Trójmiasta, przebiegający w granicach Gdańska i Gdyni. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu, malownicze doliny, a także liczne pomniki przyrody, jest on niezwykle atrakcyjny turystycznie. Równie popularnym kierunkiem są także sopockie szlaki spacerowe, których jest aż siedem. Są ona dobrym wyborem dla miłośników krótszych wypraw. Jeśli zaś marzy nam się naprawdę długa trasa, najlepiej zdecydować się na Szlak Wejherowski liczący aż 55 kilometrów.

W Trójmieście każdy miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu znajdzie coś dla siebie. Wspaniałe trasy piesze i rowerowe o różnej długości oraz stopniu trudności sprawią, że z pewnością nie zabraknie pomysłów na każdy dzień pobytu.