baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Usługi hotelowe, z których korzystają firmy, mogą przybierać różne formy. Wśród nich można wyróżnić konferencje służbowe, szkolenia, rekrutację nowych pracowników czy imprezę służbową, mająca na celu integrację wszystkich osób zatrudnionych w firmie. Takie przedsięwzięcia wymagają odpowiedniego miejsca oraz profesjonalnej obsługi. Co może zaoferować firmie hotel? 

Obowiązki służbowe 

Hotele oddają klientom do dyspozycji sale konferencyjne. Najczęściej sal jest więcej, dzięki czemu można dopasować wielkość pomieszczenia do grupy, która ma z niego korzystać. W takich pomieszczeniach szczególny nacisk kładzie się na nagłośnienie, dzięki czemu, nawet w przypadku bardzo licznej grupy słuchaczy, osoba mówiąca, będzie dobrze słyszana w każdej części sali. Istotny jest także projektor pozwalający na zobrazowanie wypowiadanych słów. Nierzadko w salach konferencyjnych dostępny jest też serwis kawowy, aby umilić pracownikom czas szkolenia czy konferencji. Część hoteli, oprócz pomieszczeń konferencyjnych, posiada także sale rekrutacyjne, które skierowane są do przedsiębiorstw chcących poszukiwać odpowiedniego pracownika w dogodnych warunkach. Firmom oferowany jest także bezprzewodowy internet. 

Co robić po pracy? 

Niewątpliwą zaletą organizacji konferencji, szkolenia czy rekrutacji w hotelu jest fakt, że można tam zostać na noc, bez obaw o powrót do domu, który nierzadko oddalony jest o kilkadziesiąt kilometrów. Hotele oferują swoim klientom firmowym specjalne pakiety, w których oprócz wynajęcia sali, znajdują się pokoje dla pracowników, obiad oraz śniadanie w restauracji hotelowej, a także możliwość skorzystania ze spa, które pozwoli wszystkim się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Firma, która decyduje się na wykupienie takiego pakietu dla pracowników, zyskuje ich zaufanie oraz szacunek.