baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Voucher na pobyt w hotelu to jeden z najlepszych prezentów, jaki można podarować zarówno bliskiej rodzinie, jak i dalszym znajomym – tego typu upominek ucieszy przede wszystkim nowożeńców, solenizantów oraz pary obchodzące rocznicę ślubu. Warto także rozważyć zakup takiego bonu np. z okazji Walentynek, Dnia Kobiet albo Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas kupowania voucherów do hotelu, by zawsze okazały się trafionym prezentem.

Czym się kierować podczas wybierania voucherów podarunkowych do hotelu?

Bon podarunkowy na pobyt w hotelu jest świetną niespodzianką i jednocześnie stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych upominków, np. biżuterii czy gadżetów elektronicznych. W trakcie kupowania bonów do obiektów noclegowych należy zwrócić uwagę głównie na termin ich realizacji. Najlepiej sprawdzają się vouchery, które są ważne przynajmniej przez kilka tygodni, przy czym niektóre hotele mogą proponować w ramach takich ofert np. jedynie pobyty weekendowe. Warto szukać najbardziej elastycznych pakietów, dzięki czemu osoby obdarowane będą mogły spokojnie zaplanować urlop i dostosować go do swoich bieżących planów.

Ponadto trzeba upewnić się, jaki standard pokoju oraz jaka forma wyżywienia obowiązują w ramach danej oferty. Jeśli voucher ma być prezentem, w dobrym tonie jest opłacenie komfortowego pokoju i zapewnienie gościom możliwości swobodnego korzystania z restauracji. Znakomitym pomysłem jest także kupienie bonu do obiektu dysponującego strefą SPA, a zarazem mieszczącego się w malowniczej lokalizacji. Np. w hotelu SPA w Trójmieście wieczory można spędzać na relaksujących masażach, z kolei popołudnia na spacerach brzegiem morza lub po urokliwych uliczkach Gdańska.

Zasady zamawiania voucherów do hotelu

Najwygodniejszą formą zamawiania voucherów jest zdecydowanie się na zakupy online. Wiele obiektów noclegowych udostępnia klientom opcję opłacenia bonu za pośrednictwem swojej strony, zawsze można również skorzystać z dedykowanych platform internetowych. Potwierdzenie rezerwacji – wraz z kompletem informacji na temat pobytu – najczęściej jest przesyłane na skrzynkę e-mailową. Wystarczy taką wiadomość wydrukować i starannie zapakować, a następnie wręczyć w formie oryginalnego prezentu.

Co ważne, warto sprawdzić nie tylko oferty standardowe, ale też propozycje pakietów specjalnych. W ramach tego typu pobytów goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje, np. pakiety walentynkowe często zawierają butelkę wina na powitanie, a świąteczne – noclegi w specjalnie udekorowanych pokojach i zaproszenia na kolację wigilijną.

Każdy od czasu do czasu potrzebuje odpoczynku, lecz organizacja wyjazdów na własną rękę nie zawsze przychodzi łatwo. Względy finansowe czy nadmiar obowiązków to najczęstsze powody przekładania podróży na bliżej nieokreśloną przyszłość – otrzymanie bonu na wakacje w hotelu to dla wielu osób najlepsza motywacja do tego, żeby rzeczywiście pozwolić sobie na odetchnięcie od codziennej rutyny.