baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Gdańsk to jedno z najstarszych polskich miast, które zachwyca bogactwem zabytków i urokliwych zakątków. Magia tego miejsca, a także sąsiedztwo Morza Bałtyckiego sprawiają, że co roku przybywają tam miliony turystów z kraju i ze świata. Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zwiedzać Gdańsk i zaplanuj wspaniały urlop.

Jak zaplanować pobyt w Gdańsku?

Pierwszym krokiem przy planowaniu podróży jest wybór odpowiedniego hotelu. Powinien on charakteryzować się wysokim standardem oraz korzystną lokalizacją, która pozwoli szybko dotrzeć do najważniejszych punktów miasta. Dzięki temu zwiedzanie będzie znacznie łatwiejsze. Po zapewnieniu sobie zakwaterowania, można przejść do planowania kolejnych dni pobytu i ustalania planu zwiedzania. Ważne są tutaj zarówno miejsca, które chcemy zobaczyć, jak i sposób przemieszczania się po mieście. Samochód nie jest na ogół najlepszym pomysłem, ponieważ grożą mu uciążliwe korki. Ponadto najczęściej nie można wjeżdżać do centrów dużych miast, a to tam jest najwięcej atrakcji. Z tego powodu warto pomyśleć nad wyborem innych środków lokomocji. 

Pieszo, rowerem czy komunikacją miejską?

Zwiedzanie Gdańska pieszo to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Dzięki temu można dotrzeć nawet w najmniejsze zakątki Starego Miasta. Ponadto piesze przemierzanie turystycznych szlaków ma doskonały wpływ na zdrowie i kondycję. Niestety nie w każde miejsce da się szybko dotrzeć w ten sposób. O ile posiadacze rowerów nie będą mieli większego problemu z przedostaniem się w odległe miejsca, o tyle piechurom może to zająć bardzo dużo czasu. Ponadto nie każdy ma możliwość, aby na nogach przemierzać duże odległości. Rodziny z dziećmi czy osoby starsze mogą mieć z tym problem. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na inny sposób zwiedzania.

W Trójmieście nie powinno być z tym problemu, ponieważ do wyboru są różne możliwości. Jeśli zależy nam na zobaczeniu najważniejszych miejsc, ale jednocześnie cenimy sobie wygodę i niestandardowe rozwiązania, warto zdecydować się na rikszę, która w sezonie z pewnością będzie krążyć po malowniczych uliczkach Starówki. Jeżeli zaś chcemy sprawnie dotrzeć w bardziej odległe miejsca, powinniśmy wybrać komunikację miejską. W Trójmieście nie ma z tym problemu, ponieważ funkcjonuje tam Szybka Kolej Miejska, która pozwoli sprawnie poruszać się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią i Sopotem. Doskonałym sposobem zwiedzania będzie też wybór tramwaju wodnego, którym z Gdańska dotrzemy prosto na Hel.

Gdańsk to miasto, które powinno się znaleźć na mapie każdego turysty. Można w nim zobaczyć wiele wspaniałych zabytków i cieszyć się towarzystwem Bałtyku, a jednocześnie zwiedzać go w sposób komfortowy i dostosowany do różnorodnych preferencji.