baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Jednym z najważniejszych zadań do zrealizowania przed ślubem jest staranne zaplanowanie dekoracji sali weselnej. Odpowiednie akcesoria – w tym zwłaszcza świeczniki i kwiaty – pomagają stworzyć wyjątkową atmosferę, która podkreśla rangę wydarzenia i jednocześnie sprzyja celebrowaniu wspólnych, rodzinnych chwil. Podpowiadamy, jakie trendy dekoracyjne najlepiej sprawdzą się w restauracjach hotelowych.

Zalety sal weselnych znajdujących się w hotelach

Restauracje znajdujące się w hotelach cieszą się sporą popularnością wśród par szukających idealnego miejsca na organizację przyjęcia weselnego. Przewagą tego typu lokali jest możliwość zapewnienia gościom wygodnych noclegów, poza tym takie wnętrza zazwyczaj są przestronne, dzięki czemu komfortowo może się w nich bawić nawet kilkadziesiąt (i więcej) osób. Dodatkowo za duży atut większości sal weselnych zlokalizowanych przy obiektach hotelarskich należy uznać ich efektowną aranżację.

Pomysły na dekoracje sali weselnej

Restauracje hotelowe często są urządzone w klasycznym, eleganckim stylu, który stanowi idealne tło dla różnych dekoracji, np.:

  • rustykalnych i boho – to dwa bardzo modne w ostatnich sezonach trendy inspirowane naturą. Sala przystrojona zgodnie z tymi nurtami powinna być pełna kwiatów i drewnianych akcesoriów (świeczników, winietek itp.);
  • vintage – w tym stylu królują pastelowe kolory, kryształowe ozdoby oraz koronki i hafty. Warto też wzbogacić wystrój sali o niebanalne dodatki, np. stare skrzynie (można włożyć do nich kwiaty lub potraktować je jako organizer na prezenty) czy księgi gości z masywnymi oprawami;
  • marynistyczny – ten trend sprawdzi się głównie w salach weselnych w Trójmieście i innych miejscowościach nadbałtyckich. Odcienie niebieskiego i bieli tworzą wyjątkowo gustowny duet, który znakomicie prezentuje się na zdjęciach ślubnych. Białe obrusy w połączeniu z turkusowymi, błękitnymi czy granatowymi świeczkami i kwiatami zrobią wrażenie na gościach.

Nic także nie stoi na przeszkodzie, by postawić na minimalizm i przystroić salę weselną jedynie za pomocą eleganckiego nakrycia stołu uzupełnionego o białe świeczki. Przekrój dekoracji weselnych jest tak duży, że wszyscy narzeczeni są w stanie wybrać trend, który doskonale wpisze się w ich wyobrażenie o dniu własnego ślubu. W podjęciu najlepszej decyzji z pewnością wsparcie okaże również manager restauracji, który podpowie, na jakie dekoracje zdecydowały się poprzednie Młode Pary i dokładnie wyjaśni, jakie możliwości techniczne ma do zaoferowania dane wnętrze (nie wszędzie można np. zorganizować taniec w chmurach).