baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Niewielu z nas wyobraża sobie dziś życie bez internetu. Wakacje powinny być momentem odpoczynku od dynamicznego życia, jakie rozgrywa się w sieci, niemniej lubimy mieć do niej dostęp nawet wtedy. Pozwoli to na bieżąco publikować zdjęcia, sprawdzać pogodę czy komunikować się z bliskimi. Wydawać by się mogło, że w tak rozwiniętej cywilizacji dostęp do internetu mamy zawsze i wszędzie. Czy każdy hotel ma jednak Wi-Fi w standardzie?

Ranking gwiazdkowy wyznacznikiem hotelowego standardu

Hotele, w przeciwieństwie do pensjonatów czy noclegowni, mają ściśle wyznaczony standard. Określa je znany wszystkim dobrze system gwiazdkowy, który ocenia ośrodek w skali od 1 do 5. Standardy na gwiazdki hotelowe są inne w każdym kraju. Zupełnie co innego oferuje hotel 3-gwiazdkowy w Polsce, a co innego w Hiszpanii. Na tej podstawie możemy przyjąć, że sieć Wi-Fi to zupełna norma, ponieważ tylko hotele z jedną gwiazdką są zwolnione z obowiązku udostępniania gościom bezprzewodowego internetu. Takie ośrodki z pewnością stanowią mniejszość ogółu, ponadto nawet one często decydują się na udostępnianie przyłącza do Wi-Fi, aby wzbogacić ofertę.

Wi-Fi w hotelu to norma, ale lepiej doczytać

W czasach, kiedy tak istotna jest walka o każdego klienta, ośrodki pozbawione Wi-Fi pozostają w tyle. Choć wakacje lepiej spędzać surfując na falach niż po internecie, to bycie pozbawionym kontaktu ze światem za jego pośrednictwem może być męczące. Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których panuje bardzo ograniczony zasięg telefonii komórkowej. Wówczas hotelowe Wi-Fi może być naszą jedyną drogą komunikacji ze światem. Z tego i wielu innych względów warto wybierać hotele, które mają takie udogodnienia w standardzie określonym gwiazdkami. W przeciwnym wypadku lepiej dobrze przeczytać ofertę. Mimo, że trudno obecnie nazwać Wi-Fi w hotelu luksusem, to nie dla każdego jest ono standardem.