baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Określ liczbę gości

Przygotowując imprezę okolicznościową powinniśmy najpierw ustalić ilu gości chcemy zaprosić, a następnie określić nasze możliwości finansowe. Jeżeli organizujemy uroczystość na kilkadziesiąt osób, to koniecznie powinniśmy zadbać o to, aby sala spełniała wszelkie standardy przestrzenne. Należy zdawać sobie sprawę, że znalezienie wymiarowych pomieszczeń, to często nie lada wyzwanie, a ich rezerwację trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześnie. Trzeba również pamiętać, że lokal nie musi być najdroższy i znajdować się w samym sercu miasta. Nie zawsze to co najdroższe, jest najlepsze.

Zadbaj o komfort gości

Jedno z najważniejszych kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań idealnego lokum, to komfort gości. Mając to na uwadze warto zawczasu sprawdzić, czy wybrana sala posiada podstawowe udogodnienia, takie jak wystarczająca liczba czystych toalet, klimatyzacja, zaplecze kuchenne, odpowiednie oświetlenie oraz akustykę. Jeżeli planujemy zaprosić gości z innych miast, to warto zorientować się, czy lokal, który bierzemy pod uwagę oferuje noclegi. Nie powinno być to problemem w przypadku miejsc świadczących usługi hotelowe.

Wybierz odpowiednie Menu

Posiłek to główny punkt większości imprez okolicznościowych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że walory smakowe dań mogą wpłynąć w znacznym stopniu na sposób odbioru całej uroczystości. Mając to na uwadze powinniśmy dokładnie zweryfikować, jaki rodzaj kuchni oferuje dany lokal. Czy podawane jedzenie będzie odpowiadało preferencjom kulinarnym gości? W czasach popularności potraw bezglutenowych i wegańskich nie jest to bynajmniej takie oczywiste. Najrozsądniej będzie wybrać lokal, w którym szefowie kuchni posiadają doświadczenie potrzebne do przygotowania różnorodnych posiłków, zarówno tych tradycyjnych, jak i tych bardziej wyszukanych.