baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Goście hotelowi często przywożą ze sobą różnego rodzaju wartościowe przedmioty. Na wakacjach przydają się np. aparaty fotograficzne i sprzęt komputerowy, turyści mają też przy sobie gotówkę i dokumenty osobiste (dowód, paszport), z kolei osoby podróżujące służbowo są zobowiązane do zabezpieczenia dokumentów biznesowych. Wszystkie te rzeczy można przechować w sejfie, który gwarantuje bezpieczeństwo i tym samym pozwala w pełni cieszyć się wyjazdem, bez martwienia się o ewentualną utratę kosztowności. O czym powinni pamiętać goście, którzy chcą podczas pobytu w hotelu korzystać ze skrytki?

Gdzie znajdują się sejfy w hotelu?

Sejfy mogą być dostępne w recepcji lub w pokojach. W pierwszym przypadku należy wypełnić odpowiedni formularz i przekazać cenne przedmioty obsłudze, która następnie umieści je w skrytce i wyda na życzenie gościa. To rozwiązanie może się wydawać problematyczne, ponieważ wymaga wychodzenia z pokoju i kontaktowania się z obsługą hotelową za każdym razem, kiedy dany przedmiot jest potrzebny, np. laptop na spotkanie z klientem, gotówka na wycieczkę, aparat na plażę. Poczucie większej prywatności zapewnia własny sejf – gość sam decyduje, co i kiedy umieści w skrytce. Osoby odwiedzające nasz hotel mają do dyspozycji pokoje z sejfami.

Czy hotelowe sejfy są bezpieczne?

Bezpieczeństwo hotelowych, certyfikowanych sejfów nie budzi wątpliwości. Skrytkę można otworzyć za pomocą indywidualnego kodu, którym nie wolno się z nikim dzielić. Trzeba też pamiętać o innych środkach ostrożności przydających się w każdej podróży. Po wyjściu z pokoju zawsze należy go zamknąć, poza tym goście powinni umieścić w skrytce telefon, portfel i inne prywatne przedmioty również wtedy, gdy wychodzą tylko na chwilę. Np. w hotelu ze SPA goście często korzystają z masażu, sauny albo zabiegów kosmetycznych – chociaż takie wizyty nie zajmują wiele czasu, warto też w ich trakcie zadbać o bezpieczeństwo rzeczy osobistych.

Sejf to duże udogodnienie, dzięki któremu goście mogą czuć się w pełni komfortowo. Dobrze jest więc zarezerwować pokój ze skrytką, nawet jeśli pobyt nie ma trwać długo lub w bagażu nie znajdą się żadne cenne przedmioty, np. biżuteria czy drogi sprzęt fotograficzny. Telefon i portfel także należy zawsze przechowywać w bezpiecznym miejscu.