baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Podczas organizacji firmowych szkoleń jednym z najważniejszych wyzwań jest wybór odpowiedniej sali szkoleniowej. Wybrane miejsce powinno być dostosowane do charakteru i potrzeb wydarzenia. Ważne jest też, aby wybrać lokalizację, która jest łatwo dostępna i posiada odpowiednie zaplecze do przeprowadzenia tego typu wydarzenia. Ponadto trzeba też wybrać odpowiedni sprzęt i meble, które stworzą w sali szkoleniowej zachęcającą atmosferę. W dzisiejszym wpisie na blogu hotelu Amber w Gdańsku omawiamy, jak dostosować salę szkoleniową do potrzeb szkoleń.

Wybór właściwej lokalizacji dla sali szkoleniowej

Pierwszym krokiem w dostosowaniu miejsca organizowanego szkolenia jest wybór odpowiedniej lokalizacji sali szkoleniowej. Przy wyborze miejsca należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość sali, dostępność w niej różnego typu udogodnień i koszty. Lokalizacja powinna być łatwo dostępna środkami transportu publicznego lub samochodem. Powinna też zapewniać wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich uczestników spotkania i posiadać odpowiednie wyposażenie, czyli np. sprzęt audiowizualny. Ponadto wybierając odpowiednią salę, należy też wziąć pod uwagę koszt jej wynajmu lub dzierżawy.

Wybór odpowiedniego sprzętu i mebli do sali szkoleniowej

Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji sali szkoleniowej ważne jest, aby wybrać do niej też odpowiedni sprzęt i meble. Rodzaj potrzebnego sprzętu będzie zależał od charakteru wydarzenia. Na przykład, jeśli będą prowadzone prezentacje lub wykłady, to ważne jest, by mieć dobry sprzęt audiowizualny, czyli projektor, laptop, mikrofon i głośniki. Jeśli szkolenie będzie się miało odbyć w formie warsztatów lub zajęć grupowych to należy każdemu uczestnikowi zapewnić odpowiednią przestrzeń. Ważne jest również zapewnienie wygodnych miejsc siedzących dla wszystkich uczestników, aby mogli skoncentrować się na swoich zadaniach bez poczucia dyskomfortu.

Tworzenie przyjaznej atmosfery w sali szkoleniowej

Aby stworzyć przyjazną atmosferę w sali szkoleniowej, ważne jest, aby wybrać do niej odpowiednie dekoracje, takie jak rośliny lub dzieła sztuki. Korzystne jest również zapewnienie uczestnikom poczęstunku i napojów, czyli przede wszystkim wody, kawy i herbaty. Dodatkowo pomóc w stworzeniu bardziej relaksującej atmosfery, w której uczestnicy będą czuli się bardziej swobodnie, może zapewnienie każdemu wygodnych miejsc do siedzenia z poduszkami lub wygodne fotele.