baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Trójmiasto to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Niezaprzeczalny urok Morza Bałtyckiego, a także atrakcje Gdańska, Gdyni i Sopotu sprawiają, że na Pomorze Wschodnie każdego roku przybywają rzesze turystów. Przyciągają ich szerokie, piaszczyste plaże, zabytki, a także liczne trasy, które pozwalają na wiele form aktywności. Dowiedz się, jakie są najpiękniejsze trasy spacerowe w Trójmieście.

Spacer po sopockim molo

Najpiękniejszą, a jednocześnie najpopularniejszą trasą spacerową nad Bałtykiem jest nadmorski brzeg. Urokliwe piaszczyste plaże ciągnące się pomiędzy Gdańskiem, Gdynią i Sopotem to wspaniała okazja do przechadzek. Kojący szum fal czy też niezapomniane zachody słońca, a do tego korzystny dla zdrowia mikroklimat sprawiają, że trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do spacerów. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby przechadzkę zakończyć w naprawdę wyjątkowym miejscu, to doskonałą propozycją jest sopockie molo, będące jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. To najdłuższe drewniane molo spacerowe w Europie pozwoli obserwować pojawiające się na horyzoncie kutry rybackie lub też podziwiać Grand Hotel. Później zaś można udać się na słynny Monciak, by odpocząć w urokliwej kafejce.

Wizyta w Gdańsku

Wspaniałe trasy spacerowe oferuje także Gdańsk. Klimatyczne uliczki nad Motławą będą szczególnie urokliwe wieczorem. Spacer Długim Targiem czy bulwarem na Wyspie Spichrzów pozwoli poczuć magię tego miejsca. Oprócz tego w Gdańsku znajduje się znacznie więcej szklaków spacerowych śladami dziedzictwa kulturowego. Są to m.in. trasy Jana Heweliusza, Ceglanego Gotyku czy też zwiedzania Oliwy. Nie sposób nie wspomnieć także szlaku turystycznego Westerplatte, będącego szczególną gratką dla miłośników historii. Ciekawą propozycją jest również trasa zakochanych w Gdańsku, która może być doskonałym uzupełnieniem pakietu romatycznego, jaki można znaleźć w renomowanym hotelu. Jest to wędrówka inspirowana niezwykłymi historiami z życia mieszkańców dawnego Gdańska zapisanymi na kartach romantycznych historii i legend. Jeśli zaś turystom zamarzy się wytchnienie od zgiełku miasta, powinni udać się na plażę na Wyspie Sobieszewskiej, która oferuje zarówno piękną trasę spacerową, jak i odpoczynek przy zachodzącym słońcu. 

Szlaki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Oprócz nadmorskich plaż, a także miejskich przechadzek uliczkami Gdańska, Gdyni i Sopotu, miłośnicy aktywności fizycznej mają też inne atrakcje w okolicy. Jedną z nich jest odwiedzenie szlaków turystycznych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Składają się na niego dwa kompleksy leśne, a ich powierzchnia wynosi prawie 20 tysięcy hektarów. Najpopularniejszym kierunkiem pieszych wypraw jest szlak nazywany Wzgórzami Trójmiasta, przebiegający w granicach Gdańska i Gdyni. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu, malownicze doliny, a także liczne pomniki przyrody, jest on niezwykle atrakcyjny turystycznie. Równie popularnym kierunkiem są także sopockie szlaki spacerowe, których jest aż siedem. Są ona dobrym wyborem dla miłośników krótszych wypraw. Jeśli zaś marzy nam się naprawdę długa trasa, najlepiej zdecydować się na Szlak Wejherowski liczący aż 55 kilometrów.

W Trójmieście każdy miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu znajdzie coś dla siebie. Wspaniałe trasy spacerowe o różnej długości oraz stopniu trudności sprawią, że z pewnością nie zabraknie pomysłów na każdy dzień pobytu nad Bałtykiem.