baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Rodzinny wyjazd do hotelu zawsze wymaga bardzo dobrej organizacji. Małe dzieci mogą czuć się nieswojo zarówno podczas podróży, jak i w trakcie pobytu w nowym miejscu, dlatego tak ważne jest, by zapewnić im pełen komfort i wygodną przestrzeń do odpoczynku. W wielu hotelach rodziny mogą liczyć na różnego rodzaju udogodnienia, wśród których bardzo dużą popularnością cieszy się usługa wypożyczenia łóżeczka. Wyjaśniamy, jak z niej skorzystać i jaki jest jej koszt.

Koszt wypożyczenia łóżeczka

Najczęściej łóżeczko można wypożyczyć za opłatą wynoszącą ok. kilkudziesięciu złotych za dobę (zazwyczaj ok. 30 złotych). Płatność w większości obiektów należy uiścić podczas check-out – wypożyczenie łóżeczka to usługa dodatkowa, doliczana do rachunku, podobnie jak np. dostęp do minibaru czy serwisu pokojowego. Co ważne, łóżeczko powinno zostać dostarczone razem z pościelą, w związku z czym najmłodsi goście mogą od razu po przyjeździe do hotelu odpocząć w swoim własnym, bezpiecznym miejscu do spania.

Należy pamiętać, że chociaż usługa wypożyczenia łóżeczka jest płatna, często stanowi jedyny koszt związany z pobytem dziecka w hotelu. Małe dzieci traktowane są ulgowo – wiele obiektów noclegowych oferuje dzieciom np. do 24 miesięcy darmowy nocleg. Również starsze dzieci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, dzięki którym koszt wypożyczenia łóżeczka nie obciąża za bardzo budżetu przeznaczonego na urlop.

Jak wypożyczyć łóżeczko w hotelu?

Osoby zdecydowane na wypożyczenie łóżeczka powinny jak najszybciej zgłosić w recepcji chęć skorzystania właśnie z tej usługi. Jak najszybciej, to znaczy najlepiej tuż po złożeniu rezerwacji. Trzeba mieć na uwadze, że dostępność łóżeczek jest ograniczona i nie zawsze, szczególnie w noclegach blisko morza w sezonie wakacyjnym, wystarczy ich dla każdej rodziny. Recepcjoniści na pewno postarają się sprostać wymaganiom gości, lecz doraźnie trudno będzie im zaproponować zadowalające rozwiązanie. Jeśli klienci wcześniej poinformują o chęci zarezerwowania pokoju wraz z łóżeczkiem, hotel będzie mieć szansę właściwie ocenić zapotrzebowanie i odpowiednio wcześnie przygotować się do przyjęcia wszystkich najmłodszych gości.

Ponadto małe dzieci podczas pobytu w hotelu mogą korzystać z szeregu innych udogodnień, np. krzesełek do karmienia, placów zabaw, specjalnego menu (posiłki w wielkości połowy porcji, zdrowe wersje dań typu fast food), ale bez wątpienia wypożyczenie łóżeczka jest jednym z największych ułatwień. Stworzenie dziecku bezpiecznego miejsca do spania to dla każdego rodzica priorytet, który jednak w podróży jest trudny do zrealizowania. Łóżeczka nie mieszczą się do walizek, natomiast kupowanie wersji turystycznych często po prostu się nie opłaca. Możliwość wypożyczenia łóżeczka w hotelu pozwala więc komfortowo spędzić urlop i jednocześnie znacząco ułatwia pakowanie oraz podróż.