baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Coraz więcej firm decyduje się na organizację konferencji w hotelu. Kiedy w siedzibie firmy nie ma wystarczającej przestrzeni, aby w jednym miejscu zgromadzić większą liczbę uczestników, jest to jedyne z możliwych sytuacji. Jednak nawet przedsiębiorstwa dysponujące odpowiednią salą często wolą oddać sprawy w ręce profesjonalnego hotelu, który specjalizuje się w tego rodzaju usługach i posiada stosowne zaplecze techniczne. To spore udogodnienie i ułatwienie dla organizatorów.

Podczas wyboru odpowiedniego hotelu warto zwrócić uwagę nie tylko na wyposażenie i wielkość sali konferencyjnej, ale również jakość świadczonej obsługi. Od tego w dużej mierze zależy sprawny przebieg wydarzenia, a także zadowolenie uczestników oraz zaproszonych na konferencję gości.

Sukces konferencji zależy również od profesjonalnej obsługi hotelowej

Dobra obsługa hotelowa podczas organizacji to tak naprawdę połowa sukcesu. Być może zabrzmi to banalnie, ale pracownicy hotelu powinni być przede wszystkim profesjonalni. Dotyczy to nie tylko jakości świadczonych przez nich usług, ale również kultury osobistej, zachowania, stroju itp. Muszą cechować się sprawnością działania, a jednocześnie cierpliwością oraz – w niektórych przypadkach – również pomysłowością. Różnorodnych problematycznych okoliczności w trakcie trwania konferencji może pojawić się wiele. Bardzo często to właśnie obsługa hotelowa zapewnia pomoc w rozwiązywaniu “kryzysowych” sytuacji.

Obsługa hotelowa powinna zapewniać wsparcie logistyczne, a także służyć pomocą w trakcie przygotowań, w tym m.in. instalacji sprzętu audio-wideo. Bez niej raczej trudno byłoby zorganizować pokonferencyjny bankiet, w którym chętnie biorą udział uczestnicy.

To podstawowe funkcje obsługi hotelowej, jednak tak naprawdę zakres jej usług może być znacznie szerszy. Wiele zależy od tego, jakie są nasze potrzeby oraz specyfika organizowanej konferencji. Bardzo często pracownicy hotelu zapewniają wsparcie również podczas witania gości czy rejestracji uczestników konferencji.