baner dofinansowanie UE

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Dwoje będących ze sobą w związku ludzi potrzebuje raz na jakiś czas oderwać się od frapującej i szarej codzienności, by móc spędzić wyłącznie ze sobą czas. Czas, w którym nie tylko będą mogli obdarzyć się nawzajem uwagą, ale też w którym wypoczną, zrelaksują się i nabiorą sił do dalszego budowania zrębów relacji. Stąd taż ważne jest, by organizować sobie romantyczne wieczory, randki i wyjazdy. W końcu nic tak dobrze nie buduje między ludźmi więzi i dobrych wspomnień, jak oddanie się wspólnym aktywnościom! Podpowiadamy dziś, jak zorganizować romantyczny wyjazd nad morze.

Romantyczny wyjazd: planowanie

By spędzić wspólnie niezapomniany i romantyczny czas, dobrze jest szczegółowo zaplanować cały wyjazd. Wystarczy porozmawiać ze swoją połówką i ustalić, co chcemy razem robić. Atmosferę z pewnością podgrzeją wspólny spacer w urokliwej okolicy, romantyczna kolacja przy świecach, jeśli wolimy przysłowiowe słodkie lenistwo – zabiegi relaksacyjne, masaże z olejkami eterycznymi, pobyt w SPA czy jacuzzi, a jeżeli wolimy aktywny wypoczynek – wycieczki czy wspólne uprawianie dyscyplin sportowych. Następnie, przez pryzmat ustaleń wybieramy miejsce nad morzem, do którego się udamy. Może to być niewielka miejscowość na odludziu, gdzie znajdziemy dzikie plaże, urokliwe klify lub wydmy, może też jedno z pełnych atmosfery miast wybrzeża. Jeśli chcemy przy okazji zwiedzić co nieco, to najlepszym wyborem wydaje się być romantyczny wyjazd do Gdańska. Gdy wybrane jest już miejsce podróży – możemy poszukać miejsca na nocleg.

Hotel nad morzem

Szukamy miejsca, które umożliwi nam realizację planu wyjazdu. Może być to ośrodek wypoczynkowy lub hotel nad morzem, położony w atrakcyjnej okolicy. Warto sprawdzić, czy placówka nie ma w ofercie pakietu dla zakochanych, pomoże to nam w budowaniu romantycznej atmosfery i choć trochę zdejmie z nas obowiązki organizatorskie. Dobrze, jeśli w okolicy placówki znajdziemy przestrzeń na urokliwy spacer czy do aktywnego wypoczynku. Z pewnością atutem będzie położenie hotelu blisko morza – będziemy mogli spacerować po plaży, co jest nie lada atrakcją nawet zimą.

Jeśli wybraliśmy na pobyt we dwoje odpowiednią placówkę, czekać będzie na nas wygodny i komfortowy apartament dla par (często obsługa w ramach pakietu przygotowuje powitalny prezent, w postaci kwiatów, szampana czy słodkiej niespodzianki), do tego możliwość skorzystania z hotelowej infrastruktury (sauna, SPA, relaksujące masaże) i wykwintna kolacja w romantycznym blasku świec. Jeżeli do tego mamy szansę udać się do centrum Gdańska, by pospacerować po Głównym Mieście, udać się do teatru czy na koncert, to tak zaplanowany wspólny wyjazd nad morze z pewnością zapadnie nam na długo w pamięć.